cytaty o życiu

Poznaj najpiękniejsze cytaty o życiu, które inspirują, przynoszą ukojenie, dodają odwagi i pomagają docenić to, co się ma.

Cytaty o życiu mogą przydać Ci się w każdym momencie. Potrafią zainspirować do działania, przynoszą ukojenie w trudnych momentach, dodają odwagi i pomagają dostrzec to, czego nie doceniamy. Poznaj najwspanialsze sentencje o życiu i zachowaj je w pamięci bądź zapisz w takim miejscu, aby w odpowiednim momencie móc do nich zajrzeć.

Cytaty o życiu, które warto znać

„Po każdej burzy zawsze wychodzi słońce”.

– Anonim

Interpretacja: Nawet najgorszy moment w końcu przeminie. Kiedy w Twoim życiu dzieje się coś złego, pamiętaj, że to nie będzie trwało w nieskończoność.

„Statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, by stały w portach”.

– John Augustus Shedd

Interpretacja: Czasami musimy wyjść ze swojej strefy komfortu i podjąć pewne ryzyko, aby zmienić coś w swoim życiu na lepsze.

„Martw się, co inni ludzie o tobie myślą, a zawsze będziesz ich więźniem”.

– Lao Tzu

Interpretacja: Strach przed byciem ocenianym przez innych ludzi potrafi skutecznie zniechęcić do podejmowania jakiejkolwiek inicjatywy. Zamiast przejmować się tym, co myślą o Tobie inni, po prostu rób swoje.

„Prawdziwie żyć to najrzadsza rzecz na świecie. Większość ludzi jedynie egzystuje”.

– Oscar Wilde

Interpretacja: Ilu z nas tkwi w nieszczęśliwym związku, nienawidzi swojej pracy i żyje byle do piątku, do wiosny, do urlopu, do emerytury? Masz tylko jedną szansę, więc wykorzystaj ją najlepiej, jak potrafisz.

„Bądź wdzięczny za to, co masz, a będziesz miał tego więcej. Jeśli koncentrujesz się na tym, czego nie masz, nigdy nie będziesz miał wystarczająco dużo”.

– Oprah Winfrey

Interpretacja: Praktykowanie wdzięczności to prosty sposób na bycie szczęśliwym. Skup się na tym co masz, zamiast myśleć jedynie o tym, czego wciąż Ci brakuje.

„Za rok będziesz żałować, że nie zacząłeś dzisiaj”.

– Karen Lamb

„Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie”.

– Earl Nightingale

Interpretacja: Żyjemy szybko i w ciągłym biegu, więc jak już się za coś się zabieramy, oczekujemy, że efekty będą widoczne po niedługim czasie. Kiedy coś wymaga od nas większego zaangażowania i nie możemy tego mieć natychmiast, często po prostu z tego rezygnujemy. To błąd! Czas i tak upłynie i tylko od nas zależy, czy za rok będziemy z siebie dumni, czy będziemy żałować, że nawet nie zaczęliśmy.

„Jest tylko jedna rzecz, która sprawia, że marzenie jest niemożliwe do osiągnięcia: strach przed porażką”.

– Paulo Coelho

Interpretacja: Każdy, kto osiągnął sukces, musiał kiedyś zaryzykować. Nie pozwól, aby strach przed porażką odebrał Ci szansę na realizację swoich marzeń.

„Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić”.

– Peter Lippert

Interpretacja: Nie mamy wpływu na to, w jakiej rodzinie i w jakim miejscu na świecie się urodziliśmy. Reszta jest kwestią naszej determinacji.

„Największym powodem do chwały nie jest nigdy nie upaść, ale umieć podnieść się za każdym razem , kiedy upadniemy”.

– Konfucjusz

Interpretacja: Każdy z nas może upaść, jednak o naszej sile świadczy to, czy potrafimy się podnieść i walczyć dalej.

„Jeśli kiedykolwiek zamierzasz cieszyć się życiem – teraz jest na to czas – nie jutro, nie za rok. Dzisiaj powinno być zawsze najwspanialszym dniem”.

– Thomas Dreier

Interpretacja: Nie wiemy, ile czasu nam jeszcze pozostało, dlatego powinniśmy doceniać każdy dzień i wykorzystywać go w 100%. Nie odkładaj marzeń na potem, bo potem może nigdy nie nastąpić.

„Sukces jest kwestią szczęścia. Zapytaj każdego nieudacznika”.

– Earl Wilson

Interpretacja: Siedząc bezczynnie i czekając, aż los się do Ciebie uśmiechnie, możesz nigdy nie osiągnąć sukcesu. Sukces osiąga się ciężką pracą.

„Nie możesz wybrać sposobu śmierci. Można tylko zdecydować, jak żyć. Teraz”.

– John Baez

Interpretacja: Nie mamy wpływu na naszą śmierć, ale na życie już tak, dlatego warto przeżyć je najlepiej, jak potrafimy.

„Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się”.

– Aldous Huxley

Interpretacja: Dzieci nie odczuwają wstydu, głośno manifestują swoje potrzeby i nie boją się walczyć o swoje, a kiedy upadną, podnoszą się i idą dalej. Warto brać z nich przykład.

„Są tylko dwa dni w roku, kiedy nie możesz nic zrobić: jeden nazywa się wczoraj, drugi nazywa się jutro, więc dzisiaj jest właściwy dzień, aby kochać, wierzyć, robić, a przede wszystkim żyć”.

– Dalajlama

Interpretacja: Wczoraj minęło, a jutro jest niepewne. Jeżeli masz coś zrobić, to zrób to właśnie dziś.

Jakie są Twoje ulubione cytaty o życiu?

cytaty o życiu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj