Blackjack, znany również jako dwadzieścia jeden, to gra, która opiera się zarówno na przypadku, jak i umiejętnościach. Jest popularny w kasynach online na całym świecie.

Głównym celem gry jest stworzenie ręki, której wartość jest wyższa niż ręka krupiera, ale bez przekraczania łącznej wartości 21. Jeśli trafisz sumę kart powyżej 21 podczas gry w blackjack online, przegrasz.

Podstawy blackjack online

Istnieje wiele odmian tej popularnej gry kasynowej, a każda z nich ma swoje własne specjalne zasady.

Niemniej jednak podstawowe zasady blackjacka są wspólne dla wszystkich odmian. Gdy zrozumiesz podstawowe zasady, znacznie łatwiej będzie Ci nauczyć się specjalnych zasad innych gier w blackjacka.

W grze w blackjacka karty od 2 do 10 są warte ich wartości nominalnej, podczas gdy wartość wszystkich kart wynosi 10. As jest wart 1 lub 11, w zależności od sytuacji i tego, która z nich byłaby najkorzystniejsza.

Ręka z asem liczonym jako 11 nazywana jest ręką soft, co oznacza, że ​​as i 7 nazywa się „miękką 18”. Ręka z asem liczonym jako 1 nazywana jest hard ręką.

Co musisz wiedzieć, aby zacząć grać w blackjacka

Aby rozpocząć grę w blackjacka, musisz najpierw postawić zakłady, aby otrzymać dwie odkryte karty. Z kolei krupier otrzymuje dwie karty, jedną odkrytą.

W niektórych odmianach gry krupier otrzymuje drugą kartę zakrytą, podczas gdy w innych krupier otrzymuje drugą kartę dopiero znacznie później w grze.

Jeśli suma kart wynosi 21, masz blackjacka i automatycznie wygrywasz. Jeśli krupier ma również blackjacka, nazywa się to remisem (lub push).

Kiedy hit, a kiedy stand w blackjacku

Chociaż blackjack jest uważany za grę losową, jest to również gra polegająca na ścisłym podejmowaniu decyzji.

Spośród wszystkich decyzji, które podejmujesz podczas gry w blackjack online, najważniejsza jest decyzja, którą podejmujesz, czy chcesz hit, czy stand w bieżącym rozdaniu.

Hit i stand: podstawy

Wiedza o tym, kiedy hit, a kiedy stand, jest jedną z najbardziej podstawowych umiejętności, które gracz musi opanować, aby odnieść sukces w blackjacku.

Chociaż zarządzanie swoim bankrollem ma również kluczowe znaczenie, jeśli nie podejmiesz właściwej decyzji, jeśli chodzi o hit lub hold, może to w końcu Cię kosztować.

Aby odnieść sukces, musisz również zrozumieć dynamikę tych dwóch opcji.

  • Hit w rękę oznacza, że​​prosisz krupiera o dodatkową kartę, a następnie możesz zdecydować, czy hit ponownie, czy stay się na sumie.
  • Stand na ręce oznacza, że​​jesteś zadowolony i zadowolony z sumy i nie życzysz sobie dodatkowych kart. Kiedy już wstaniesz, nie możesz dalej działać. Decyzje są ostateczne.

Powody, by hit

Jest jeden powód, aby hit do stołu: aby go poprawić. Jeśli hit rozdanie z jakiegokolwiek innego powodu, przegrasz. Nie ryzykuj hit, jeśli myślisz, że możesz przekroczyć 21.

Twoim głównym zadaniem w tej grze jest ułożenie ręki jak najbliżej 21, bez przekraczania i pokonania krupiera. Aby lepiej zrozumieć tę logikę, musisz najpierw zrozumieć kilka zasad blackjacka.

Aby wygrać w blackjacka, potrzebujesz przeciętnego wygrywającego układu 18 lub więcej. Dlatego Twoim celem w tej grze jest zdobycie w sumie 19 kart, aby odnieść sukces.

Inną wskazówką jest to, że zawsze należy zakładać, że krupier ma w dołku 10, ponieważ w ten sposób możemy zacząć określać układ krupiera i stosować strategię.

Aby sprecyzować, zakryta karta to druga karta, którą posiada krupier, która jest ukryta przed graczem.

Ponieważ w talii jest mnóstwo kart o wartości 10, szanse są takie, że założona karta będzie wynosić 10. Dlatego każda decyzja, którą podejmujesz przy stole, musi opierać się na założeniu, że krupier ma 10 na dołku.

Powody, by stand

Są dwa powody, dla których warto stand, a mianowicie:

  • Jeśli jesteś pewien, że Twoja ręka pokona krupiera.
  • Jeśli uważasz, że krupier jest zobowiązany do bust.

Jeśli stay z innego powodu niż te dwa, na pewno przegrasz rundę.

Należy pamiętać, że blackjack online to gra matematyczna oparta na szansach i prawdopodobieństwach.

Stosuje zestaw zasad matematycznych, których nie można przekręcać ani manipulować.

Istnieją również specjalne zasady dotyczące krupiera, na przykład krupier musi zawsze hit 16 lub mniej i stand na 17, lub więcej.

Powyższy tekst ma charakter wyłącznie informacyjny. Wpis jest napisany w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do pełnoletnich polskojęzycznych odbiorców, przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem, dlatego w Polsce dozwolone są wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Jeżeli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia, koniecznie skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj