Jak higienicznie nakładać podkład

Jak higienicznie nakładać podkład na twarz? Poznaj 3 najlepsze sposoby!

Jak nakładać podkład, żeby było higienicznie?

Poznaj 3 sposoby na higieniczną aplikację podkładu:

Nakładanie podkładu gąbką (Beauty Blender)

Oryginalna gąbeczka do nakładania podkładu kosztuje około 50 złotych, na szczęście tańsze zamienniki można kupić w każdej drogerii, a nawet w dyskontach (Lidl, Biedronka) za mniej niż 10 złotych. Gąbki do nakładania podkładu są wygodne w użyciu i zapewniają równomierne krycie. Po każdym użyciu należy je umyć, aby aplikacja za ich pomocą była higieniczna.

Czym myć gąbkę Beauty Blender?

Ślady po fluidzie ciężko zmyć przy użyciu wody i mydła. Płyn do demakijażu również może sobie z nimi nie dać rady. Na szczęście jest na to sposób! Wystarczy najtańszy olejek pod prysznic z Rossmanna, marki Isana. Kupisz go za około 6 złotych. Poradzi sobie ze wszystkimi plamami, a gąbka będzie wyglądać jak nowa.

Nakładanie podkładu pędzlem

Aplikacja podkładu przy pomocy pędzla wymaga nieco wprawy, ale za to efekt końcowy jest niezwykle naturalny, przy maksymalnym kryciu. Pędzel ma szerokie zastosowanie, gdyż nadaje się zarówno do aplikacji podkładów płynnych, jak i sypkich. Odstraszać nieco może jego cena, gdyż za dobrej jakości pędzel trzeba zapłacić około 40-50 złotych. Tutaj, podobnie jak w przypadku gąbki, należy pamiętać o systematycznym myciu akcesoriów, co zapewni higieniczną aplikację kosmetyków.

Nakładanie podkładu palcami

Nakładanie podkładu przy pomocy palców wciąż jest najbardziej popularną metodą aplikacji tego kosmetyku. Niewątpliwą zaletą tego sposobu jest oszczędność fluidu – w przypadku pozostałych metod część jest wchłaniana w gąbkę czy pędzel. Z drugiej strony dłonie narażone na działanie podkładu mogą stać się przesuszone. Łatwo również pobrudzić ubranie, jeśli nie dokładnie umyjemy ręce. Nakładanie podkładu palcami będzie higieniczne pod warunkiem, że wcześniej dokładnie zdezynfekujemy nasze dłonie.

Jak higienicznie nakładać podkład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj