Najlepsze giełdy kryptowalut

Świat zmienia się w zawrotnym tempie. By być cały czas na bieżąco, trzeba się mocno nagimnastykować i śledzić wszystkie najnowsze nowinki technologiczne. Niestety nie każdy ma na to czas i chęci. Kwestią, którą jednak warto się zainteresować, są kryptowaluty, czyli cyfrowe aktywa, które mają nam zagwarantować ultra szybkie i całkowicie zdecentralizowane płatności.

W ostatnim czasie sporo osób — nawet tych, którzy z technologią są raczej na bakier — zaczyna interesować się technologią blockchain i stworzonymi dzięki niej kryptowalutami. Są to przeważnie osoby rozważające inwestycje w kryptowaluty lub osoby, które zwyczajnie chcą skorzystać z płatności kryptowalutami np. do depozytu w kasynie https://vulkan-vegas.pl/pl. Wiele osób jednak w ogóle nie wie skąd wziąć kryptowaluty. Odpowiedź jest prosta: można je wykopać lub kupić na giełdzie kryptowalut. Kwestie kopania zostawmy na później, a dziś zajmijmy się giełdami. Czym są i która jest najlepsza? Czas to sprawdzić.

Czym jest giełda kryptowalut?

Przede wszystkim nie jest to fizyczna giełda, bo funkcjonuje wyłącznie w przestrzeni wirtualnej. Kryptogiełdy działają bardzo podobnie do klasycznych giełd, które umożliwiają handel towarami i akcjami. Giełda kryptowalut to platforma, na której można dokonywać obrotu kryptowalutami. Można tutaj zatem kupować lub sprzedawać interesujące nas kryptowaluty takie jak Bitcoin czy Ethereum. Co najważniejsze transakcji można wykonywać z wykorzystaniem walut fiat — przeważnie USD. Można też wymienić jedną kryptowalutę na drugą.

Na giełdzie kryptowalut można również znaleźć najświeższe notowania i kursy kryptowalut oraz aktualnie panujące trendy wśród inwestorów. Każda z dostępnych na rynku giełd, poprzez obserwację trendów, sama ustala swój kurs kryptowalut. Oczywiście koniunktura rynkowa jest również brana pod uwagę. Na kryptogiełdzie użytkownicy mogą handlować z innymi, kupować kryptowaluty bezpośrednio od giełdy lub nawet mogą grać z wykorzystaniem m.in. takich instrumenty finansowych jak kontrakty CFD z dźwignią. Co ciekawe wszystkie transakcje w obrębie giełdy kryptowalut nie są w żaden sposób regulowane przez organy zewnętrzne.

Wybór kryptogiełd jest naprawdę duży, bo na rynku działają setki różnych platform oferujących usługi z zakresu obrotu kryptowalutami. Różnią się między sobą dostępnością funkcji i narzędzi, limitami, spreadem i wieloma innymi parametrami. Zatem kwestia tego, która giełda kryptowalut będzie najlepsza, zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Trzeba jednak zauważyć, że nie wszystkie z dostępnych giełd mają nieskazitelną opinie i są uważane za wiarygodne. W naszym zestawieniu przedstawiamy najlepsze kryptogiełdy, które są bezpiecznym i uniwersalnym wyborem.

Coinbase

To jedna z największych i najbardziej znanych giełd kryptowalut na świecie. Funkcjonuje od 2012 roku, a jej założycielami są Fred Ehrsam i Brian Armstrong. Platforma jest polecana szczególnie początkującym, ze względu na bardzo niski próg wejścia, bo jest niezwykla intyuicyjna i prosta w obsłudze. Coinbase udostępnia solidną ilość materiałów edukacyjnych dla nowych użytkowników i zachęca ich do korzystania z zasobów poprzez program Coinbase Earn, z którego użytkownicy mogą nauczyć się, w jaki sposób skutecznie handlować. W ofercie Coinbase znajdziemy m.in. takie najpopularniejsze kryptowaluty jak:

  • Bitcoin;
  • Ethereum;
  • Cardano;
  • Solana.

Coinbase w celu zabezpieczenia kont klientów korzysta z uwierzytelnienia dwuskładnikowego. Dodatkowo przechowuje znaczną część kryptowalut swoich klientów w trybie offline oraz posiada polisę ubezpieczeniową, która chroni wszystkie konta powiernicze do 250 000 USD.

Binance

Największa na świecie giełda kryptowalut, jeżeli chodzi o wolumen obrotu. Binance zostało założone w 2017 roku przez Changpeng Zhao, chińsko-kanadyjskiego przedsiębiorcę. Giełda charakteryzuje się dostępnością setek kryptowalut i przede wszystkim bardzo korzystną z perspektywy klienta strukturą prowizji. Opłaty są tu przeważnie najniższe na rynku, a stali klienci mogą liczyć na dodatkowe rabaty. Korzystając z tokena użytkowego BNB, możemy korzystać ze zniżek podczas kupowanie i sprzedawania innych coinów.

Jedną z najważniejszych funkcji Binance jest możliwość bezpośredniego handlu pomiędzy dwoma różnymi kryptowalutami. Giełda zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej jest dość prosta i intuicyjna, ale jednocześnie oferuje szereg niezwykle przydatnych funkcji.

Crypto.com

Założona w 2016 roku kryptogiełda oferuje transakcje w ponad 200 kryptowalutach. Crypto.com wyróżnia się przede wszystkim niesamowitą infrastrukturą cyberbezpieczeństwa i przoduje w wielu rankingach pod tym względem. Platforma przeszła kilka testów penetracyjnych i zdała je na piątkę z plusem.

Crypto.com nie pobiera od użytkowników żadnych opłat za prowadzenia konta. Dodatkowo dzięki zastosowaniu portfela DeFi Wallet udostępnia użytkownikom możliwość regulacji prędkości transakcji i zarabiania comiesięcznych odsetek od znajdujących się w portfelu kryptowalut. Dużym plusem również możliwość zakupienie Bitcoina kartą płatniczą bez żadnych opłat.

Kraken

Kryptogiełda, która jest weteranem rynku, bo wystartowała w 2011 roku, czyli 2 lata po samym Bitcoinie. Platforma od samego początku zyskała ogromną popularność i do dzisiaj jest jedną z najchętniej wybieranych giełd. To wiarygodna i bezpieczna platforma, która oferuje wszystko, czego potrzebuje każdy inwestor — bez względu na poziom zaawansowania.

Kraken cechuje się najwyższej klasy bezpieczeństwem i ponad 60 kryptowalutami na pokładzie. Opłaty transakcyjne i spready nie są zbyt wygórowane, a wręcz niskie w porównaniu do konkurencji. Giełda oferuje bardzo schludny i intuicyjny interfejs oraz szeroką paletę funkcji.

Gemini

Niezawodna i ceniona kryptogiełda, która działa od 2015 roku. Jej założycielami są bracia bliźniacy — Cameron i Tyler Winklevoss. W ofercie giełdy znajdziemy ponad 100 różnych kryptowalut. Gemini ponad wszystkie ceni bezpieczeństwo kryptowalut swoich klientów i przetrzymuje niemal wszystkie aktywa na zimnych portfelach. Jest to łatwa w obsłudze giełda kryptowalut, która oferuje wszystkie niezbędne funkcje i z tego też powodu jest szeroko polecana zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych inwestorów.

Powyższy tekst ma charakter wyłącznie informacyjny. Wpis jest napisany w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do pełnoletnich polskojęzycznych odbiorców, przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem, dlatego w Polsce dozwolone są wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Jeżeli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia, koniecznie skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj