gry

Z pewnością 50 darmowych spinów bez depozytu w kasynach daje nam sporo powodów do radości, jednak nie da się ich wykorzystać we 2. Co innego jednak z wieloma grami na konsole. Xbox One jest tego świetnym przykładem. Na tej konsoli możemy bowiem bez trudu zagrać we 2, co zapewni nam rozrywkę wieczorem, w wolny weekend. Przygotowaliśmy w związku z tym naszą listę najciekawszych gier dla 2 osób na XONE.

FIFA 21

Zaczynamy od jednej z najbardziej popularnych gier na rynku. FIFA od lat jest chętnie wybierana przez miłośników piłki nożnej. Zazwyczaj kojarzy się z samodzielną rozgrywką, gdzie tworzymy swój FIFA Ultimate Team, bierzemy nim udział w turniejach, ligach online. Jednak na XONE świetnie sprawdza się także w przypadku rozgrywki we 2. Można przecież nieustannie rywalizować między sobą na kanapie. Wybieramy dla siebie ulubiony klub, jakim jest Real Madryt czy Bayern Monachium, zaś przeciwnik stawia na FC Barcelonę bądź Manchester United. Ustawiamy tylko czas meczu i możemy toczyć ze sobą pojedynek o miano lepszego gracza w FIFĘ.

It Takes Two

Cody i May to rodzice małej Rose, którzy niestety planują wziąć rozwód. Zrozpaczona dziewczynka tworzy dwie małe kukiełki przedstawiające jej rodziców. Na drugi dzień nieoczekiwanie dorośli budzą się w ciałach laleczek. Znajdują się we własnym domu, jednak z nieco bajkowym obliczem. Muszą zatem znaleźć sposób, dzięki któremu powrócą do rzeczywistości. Pomoże im w tym pewna magiczna księga, jednak wymagać to będzie od nich dogadania się, co do tej pory nie było zbyt możliwe. Jako 2 graczy wcielamy się w rodziców i musimy przemierzać poszczególne plansze, wykonywać zręcznościowe zadania, jak i rozwiązywać zagadki logiczne.

Overcooked

Overcooked to zdecydowanie nietypowa gra, która przenosi nas w świat kulinariów. Znajdujemy się tu w Cebulowym Królestwie. Zostaje ono zaatakowane przez złe siły. Aby je pokonać, trzeba je po prostu ugotować. Nie jest to jednak tak proste, gdyż konieczne jest wykonywanie coraz trudniejszych przepisów w krótszym czasie. W kuchni ponadto pojawiają się przeszkody i pułapki. Akcję będziemy obserwować izometrycznie. W grze może wziąć udział do 4 graczy, którzy mogą rywalizować między sobą bądź też współpracować. W 2018 roku powstała także całkiem udana kontynuacja tej gry.

LEGO Marvel Super Heroes

W zasadzie na tej liście moglibyśmy dać większość tytułów z serii Lego, zwłaszcza związane ze Star Wars czy Harrym Potterem. Wybraliśmy jednak Marvel Super Heroes. Mamy tu do czynienia z grą pełną bohaterów znanych z komiksów i filmów Marvela. Mamy tu zatem połączenie świata superbohaterów i klocków Lego. Każda z gier to nieco pastisz, jak i pełno humoru połączonego z akcją. W grze do odblokowania mamy ponad 100 postaci, zaś sama rozgrywka polega na przemierzaniu map, walce z przeciwnikami, rozwiązywaniu zagadek i kolekcjonowaniu przedmiotów. Możliwy jest tu właśnie tryb kooperacji z podzielonym ekranem.

A way out

Tym razem nieco nietypowa gra, gdzie wcielamy się w dwóch przestępców odsiadujących wyroki więzienia w zakładzie karnym. Vincent i Leo to dwie odmienne osoby, które muszą ze sobą współpracować, aby przetrwać w więzieniu. Naszym zadaniem będzie zatem wykonywanie misji, walka z innymi więźniami. Jednak głównym celem będzie wspólna ucieczka z więzienia. Konieczne jest zatem współpraca, jak i szybkie podejmowanie wspólnych decyzji.

Na naszej liście możemy umieścić również takie tytuły jak: Rayman Origins i Legends, Cuphead, Unravel Two, Diablo 3, Sea of Thieves, Rocket League, Mortal Kombat 11, Crash Team Racing Nitro-Fueled.

gry