błędy które zniszczą każdy związek

Poznaj 6 popularnych błędów, które mogą zniszczyć nawet najlepszy związek.

Nawet najlepiej dobrane pary czasem się rozstają. Powodem tego mogą być poniższe błędy, które wiele osób popełnia. Poznaj je, aby wiedzieć, czego należy unikać w związku!

6 błędów, które zniszczy każdy związek

1. Brak szczerości – szczerość to jeden z podstawowych elementów związku. Jeżeli ukrywasz przed ukochaną osobą swoje myśli, uczucia czy emocje, to przede wszystkim stajesz się nieszczęśliwa, a poza tym w którymś momencie po prostu nie wytrzymasz i wybuchniesz. To może odbić się bardzo negatywnie na Twojej relacji z partnerem.

2. Krytyka – ciągłe negowanie bliskiej osoby może sprawić, że straci ona pewność siebie, a jej poczucie własnej wartości znacznie spadnie. Stanie się niezdecydowana, przewrażliwiona i bojaźliwa, ponieważ będzie obawiać się krytyki. W szczęśliwym związku partnerzy powinni się wzajemnie wspierać, krytyka powinna być konstruktywna i – co ważne – przeplatana komplementami.

3. Kontrolowanie – związek, w którym nie ma zaufania, prędzej czy później się rozpadnie. Nikt nie powinien w relacji z drugą osobą czuć się jak w więzieniu, bo w którymś momencie po prostu ucieknie. W zdrowym związku każdy z partnerów ma miejsce na swoją przestrzeń.

4. Zbyt wysokie wymagania – bycie w związku to również praca nad samym sobą, aby stać się lepszym i pokonać swoje słabości, ale nie jest dobrze, jeśli jeden z partnerów na siłę próbuje zmienić drugiego. Wymagajmy przede wszystkim od siebie, a dopiero później od drugiej osoby.

5. Wieczne kłótnie – w każdym związku pojawiają się spięcia, ale nikt na dłuższą metę nie zniesie ciągłych przepychanek i pretensji. Kłótnia powinna służyć rozładowaniu napięcia i oczyszczeniu atmosfery, a nie próbie sił i poniżaniu partnera.

6. Zaniedbywanie drugiej osoby – w związku cały czas powinniśmy zabiegać o drugą osobę i ją adorować, a niestety wiele osób o tym zapomina. Nic nie jest dane raz na zawsze, a jeśli będziemy zaniedbywać naszego partnera, to on może kiedyś odejść do osoby, która go doceni.

błędy które zniszczą każdy związek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj