ćwiczenie deska

Większość z nas marzy o płaskim brzuchu, z widocznie zarysowanym sześciopakiem, ale jego uzyskanie nie jest wcale takie proste. W tym wypadku bardzo dużą rolę odgrywa dieta, ale ćwiczenia są równie istotne. Popularne brzuszki są nie tylko męczące, ale nieprawidłowo wykonywane grożą pojawieniem się kontuzji!

Zapomnij o brzuszkach! Mamy dla Ciebie o wiele skuteczniejsze ćwiczenie! Być może już o nim słyszałaś, a może nawet już kiedyś próbowałaś. To ćwiczenie nazywa się plank (inaczej: deska). Nawet jeżeli już je znasz, to warto dać mu jeszcze jedną szansę!

Dlaczego warto robić deskę?

To ćwiczenie angażuje wiele partii mięśniowych i szybko przynosi widoczne efekty. Działa wyszczuplająco nie tylko na brzuch, ale również na talię, łydki, uda i ramiona, a dodatkowo wzmacnia kręgosłup i wpływa pozytywnie na naszą postawę.

Jak prawidłowo wykonać deskę?

Połóż się na brzuchu, a następnie unieś się do góry i podeprzyj na przedramionach, jednocześnie opierając też ciężar ciała na palcach stóp. Pośladki unieś na taką wysokość, aby plecy były ułożone w linii prostej. Pamiętaj, aby łokcie znajdowały się równo pod barkami. Napnij mięśnie brzucha i wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund. Odpocznij około 10 sekund i powtórz jeszcze dwa razy. Z każdym treningiem możesz zwiększać ilość sekund.

ćwiczenie deska
Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj