Depilacja pastą cukrową
Pinterest

Masz już dość golenia nóg co drugi dzień i wrastających włosków? Wypróbuj depilację przy pomocy pasty cukrowej!

Depilacja pastą cukrową nie jest aż tak popularna jak depilacja woskiem, depilatorem czy maszynką, ale warto ją wypróbować, bo jest niedroga i prawie bezbolesna!

Depilacja pastą cukrową jest na Bliskim Wschodzie znana już od wieków! Większość kobiet stosujących tę metodę uważa, że jest ona mniej bolesna od znanej wszystkim depilacji woskiem. Dodatkowo ryzyko poparzenia skóry jest w tym wypadku o wiele mniejsze, a więc ta metoda jest też bardziej bezpieczna.

Plusy depilacji pastą cukrową:

  • Masa nie przykleja się do skóry, nie podrażnia jej, ani nie uczula
  • Mniejsze ryzyko poparzeń
  • Działa nawet na bardzo krótkie włoski
  • Spowalnia odrastanie włosków i osłabia je.

Przygotowanie pasty cukrowej do depilacji:

Do garnka wsyp 2 szklanki cukru, dodaj około 60 ml ciepłej wody (około ? szklanki) oraz 60 ml świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Podgrzewaj i mieszaj aż do rozpuszczenia składników. Zmniejsz ogień i gotuj aż masa zgęstnieje i nabierze ciemnego koloru. Masa jest gotowa kiedy po wyciągnięciu odrobiny na łyżeczce, zaczyna szybko schnąć.

Odstaw masę do całkowitego wyschnięcia, aby się nie poparzyć!

Jak stosować pastę cukrową do depilacji?

Nabierz 1 porcję masy (o wielkości mniej-więcej orzecha włoskiego) i zacznij urabiać w dłoniach przez kilka minut, aby stała się miękka i kleista. Pastę nakładaj na małe fragmenty skóry, a następnie zerwij energicznie, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Ugnieć ponownie pastę przez moment i nałóż na kolejny fragment skóry.

Pastę możesz przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku przez kilka miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj