Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z butów?
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z butów?

Twoje obuwie wydziela nieprzyjemny zapach? Wypróbuj genialny sposób, dzięki któremu buty przestaną brzydko pachnieć!

  1. Jak wyczyścić buty za pomocą sody?
  2. Ile trzymać sodę w butach?
  3. Jak działa soda na obuwie?
  4. Czy soda oczyszczona odbarwia buty?

Nieprzyjemna woń wydobywająca się z obuwia to dla większości osób powód do wstydu. Nie każdy jednak wie, że ten problem da się rozwiązać w bardzo łatwy sposób.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z butów?

Wypróbuj tani i banalny sposób, aby skutecznie pozbyć się brzydkiego zapachu z butów.

Jak wyczyścić buty za pomocą sody?

Aby usunąć brzydki zapach z obuwia, będziesz potrzebować 2 saszetek sody oczyszczonej. Wsyp po jednej do każdego buta (możesz wcześniej wyciągnąć wkładki i je wyprać lub wymienić na nowe), a następnie dokładnie otrzep. Resztki z zakamarków usuniesz przy pomocy odkurzacza.

Ile trzymać sodę w butach?

Aby soda oczyszczona zadziałała na brzydkie zapachy, pozostaw ją w butach na co najmniej kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Trzymając ją krócej, możesz nie uzyskać zamierzonego efektu.

Jak działa soda na obuwie?

Soda oczyszczona (zwana również wodorowęglanem sodu) ma działanie higroskopijne, tzn. pochłania wilgoć z obuwia. Dodatkowo eliminuje również nieprzyjemne zapachy, dlatego z powodzeniem może być wykorzystywana do pozbycia się nieprzyjemnej woni z butów.

Czy soda oczyszczona odbarwia buty?

Soda oczyszczona wsypana do butów nie powinna ich odbarwić, ale jeśli boisz się, że Twoje wkładki mogą zmienić kolor, po prostu je wyjmij. Warto wiedzieć, że soda wymieszana z wodą utlenioną wykorzystywana jest to czyszczenia pożółkłego obuwia. Zanim nałożysz preparat na całą powierzchnię butów, przeprowadź test na niewielkim obszarze!

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z butów?
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z butów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj