Rożek niemowlęcy - jaki będzie najlepszy?
Rożek niemowlęcy - jaki będzie najlepszy?

Kompletujesz właśnie wyprawkę i zastanawiasz się, jaki rożek niemowlęcy będzie najlepszy dla Twojego maluszka? W takim razie koniecznie przeczytaj ten krótki poradnik, w którym znajdziesz najważniejsze informacje na temat rożków niemowlęcych.

Podczas kompletowania wyprawki wielu przyszłych rodziców zastanawia się, czy rożek niemowlęcy jest jednym z elementów, które należy kupić. Zdania na jego temat są podzielone – niektórzy uważają go za zbędny wydatek, inni z kolei nie wyobrażają sobie, aby mogło go zabraknąć. Jeżeli stoisz właśnie przed tym trudnym wyborem i zastanawiasz się, jaki rożek niemowlęcy będzie najlepszy dla Twojego maluszka, to czytaj dalej!

  1. Do czego służy rożek niemowlęcy?
  2. Czy rożek niemowlęcy jest potrzebny?
  3. Jaki będzie najlepszy rożek niemowlęcy na lato?
  4. Rożek niemowlęcy – usztywniany czy nie?
  5. Jak zapiąć rożek niemowlęcy?

Rożek niemowlęcy – jaki będzie najlepszy dla Twojego maluszka?

To zrozumiałe, że chcesz zapewnić swojemu dziecku wszystko, co najlepsze. Wybierając rożek niemowlęcy, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów.

Do czego służy rożek niemowlęcy?

Rożek niemowlęcy działa na podobnej zasadzie co becik, jednak różnią się one od siebie nieco kształtem i grubością materiału. Oba służą do trzymania noworodka i są szczególnie przydatne dla świeżo upieczonych rodziców. Osoby, które czują się niepewnie podczas trzymania maluszka, cenią rożek za to, że otula delikatne ciałko i utrzymuje je zwarte. Dzięki temu główka niemowlęcia jest zabezpieczona. Wiele mam wykorzystuje rożek podczas karmienia, a także do usypiania – noworodki często lubią być czymś owinięte, bo dzięki temu czują się bezpieczniej.

Czy rożek niemowlęcy jest potrzebny?

Zastanawiasz się, czy na pewno rożek niemowlęcy jest Ci potrzebny? Z pewnością nie jest on obowiązkowym elementem wyprawki, jednak może okazać się bardzo przydatny. Jeśli boisz się chwytania maluszka, to w pierwszych dobach jego życia rożek pomoże Ci poczuć się pewniej. Kiedy nabierzesz wprawy, nadal możesz owijać dziecko w rożek, np. wtedy, gdy ktoś inny ma je wziąć na ręce. W wielu przypadkach otulacz pomaga niemowlakowi zasnąć, gdyż owinięty w miękką tkaninę, czuje się bezpiecznie, jak w brzuchu mamy.

Jaki będzie najlepszy rożek niemowlęcy na lato?

Na rynku dostępne są rożki niemowlęce uszyte z różnych materiałów, dlatego bez problemu możemy znaleźć coś odpowiedniego dla naszego maluszka. Najlepszymi tkaninami na lato będą bawełna, muślin bądź bambus, dzięki temu, że doskonale przepuszczają powietrze. To zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, co jest szczególnie istotne, kiedy temperatury na zewnątrz są ekstremalnie wysokie. Aby nie dopuścić do przegrzania dziecka i pojawienia się potówek na wrażliwej skórze, warto wybierać przewiewne i oddychające tkaniny.

Rożek niemowlęcy – usztywniany czy nie?

Na rynku dostępne są rożki niemowlęce w dwóch wersjach – usztywnianej oraz nieusztywnianej. Wielu przyszłych rodziców zastanawia się, który wariant będzie dla nich lepszy. Najczęściej rożek niemowlęcy usztywniany chwalą sobie ci, którzy po raz pierwszy zostali rodzicami. Usztywnienie podtrzymuje główkę, dzięki czemu pomaga chwycić pewniej niemowlę. Dodatkowo, w większości przypadków istnieje możliwość wyciągnięcia usztywnienia, dlatego to właśnie na tą wersję decyduje się większość opiekunów.

Jak zapiąć rożek niemowlęcy?

Zapinanie rożka może początkowo wydawać się trudne, jednak wystarczy kilka prób, aby dojść do wprawy. Rożek należy ułożyć na płaskim podłożu. Główkę dziecka kładziemy w jeden róg, następnie róg przeciwległy zaginamy do środka, tak aby przykrył nóżki maluszka. Teraz pozostaje już tylko zagięcie bocznych rogów do środka i zawiązanie rożka lub zapięcie na rzepy.

Kompletowanie wyprawki przy pierwszym dziecku to dla wielu przyszłych rodziców nie lada wyzwanie. Wybierając rożek niemowlęcy warto w pierwszej kolejności zastanowić się, do czego ma on nam posłużyć. Czy chodzi o wsparcie w trzymaniu dziecka, czy otulenie malutkiego ciałka? Rożek usztywniany jest bardziej praktyczny, gdyż wkładkę można wyciągnąć, a kiedy przestanie już być potrzebny, może być używany jako kocyk lub mata.

Czytaj także: Ręcznik dla niemowlaka – jaki będzie najlepszy?

Rożek niemowlęcy - jaki będzie najlepszy?
Rożek niemowlęcy – jaki będzie najlepszy?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj