trening na ramiona
Pinterest | Pexels

Na Twoich ramionach nagromadził się tłuszczyk i chciałabyś się go pozbyć? Wypróbuj nasz trening, który wyszczupli te partie ciała. Efekt murowany!

Musisz pamiętać, że nie da się schudnąć tylko z jednej części ciała, ale możesz skupić się na wybranej partii, dzięki czemu ćwiczenia przyniosą zamierzone efekty o wiele szybciej! Zacznij ćwiczyć z nami, a już niedługo zapomnisz o nieestetycznych wałkach!

Super trening, który wyszczupli obwisłe ramiona!

Zanim zaczniesz ćwiczyć, zrób najpierw rozgrzewkę. Powinna trwać minimum 5 minut, aby mięśnie zdążyły się przygotować do wysiłku. Nie pomijaj tego punktu, bo możesz doznać kontuzji. Po wykonaniu rozgrzewki możesz chwilę poskakać na skakance, żeby jeszcze bardziej się zmęczyć. Im więcej wysiłku w to włożysz, tym szybciej zobaczysz efekty ćwiczeń.

Po skończonej rozgrzewce przejdź do ćwiczeń. Wykonaj 3 serie każdego ćwiczenia. Ilość powtórzeń dostosuj do swoich możliwości. Optymalna ilość powtórzeń to 10 w każdej serii, ale jeśli nie dajesz rady, to się nie załamuj. Z każdym treningiem będzie coraz lepiej 🙂

Ćwiczenie 1: Pompki

To proste ćwiczenie, które świetnie działa na obwisłe ramiona. Możesz zacząć od łatwiejszej wersji, czyli damskich pompek. W odróżnieniu od standardowych, w tym wypadku kolana są na ziemi, dzięki czemu ciężar ciała jest rozłożony równomiernie. Dla zupełnie początkujących jest jeszcze jedna wersja – na stojąco. Ustawiamy się w odległości 1 metra od ściany i opieramy na niej dłonie. Powoli uginamy ręce, zbliżając twarz do ściany, a następnie prostujemy, bez odrywania pięt od podłogi. Kiedy już nabierzesz wprawy, przejdź do trudniejszej wersji pompek!

Ćwiczenie 2: Podnoszenie ciężarów

Zacznij od dość lekkich hantli i stopniowo zwiększaj ich ciężar. Na początek możesz zacząć ćwiczyć z butelkami wody, puszkami z jedzeniem albo innymi przedmiotami, które będą poręczne. Z czasem wymienisz je na bardziej profesjonalny sprzęt.

Przykładowe ćwiczenia z ciężarkami znajdziesz poniżej, ale w Internecie znajdziesz mnóstwo filmików, więc bez problemu wybierzesz coś, co będzie Ci odpowiadać.

trening na ramiona
Pinterest

Ćwiczenie 3: Pompki francuskie

Usiądź na brzegu łóżka albo kanapy i podeprzyj się z tyłu rękoma. Nogi wyprostuj przed sobą i oprzyj pięty o podłogę. Opuść się na rękach najniżej jak potrafisz, uginając ręce w łokciach i wróć do pozycji wyjściowej. Uważaj, aby łokcie nie uciekały Ci na boki.

Ćwiczenie 4: Deska

Deska, czyli tzw. plank to super ćwiczenie, które działa na wiele części ciała. Wyszczupla brzuch, talię, łydki, uda, no i oczywiście na ramiona. Podczas wykonywania tego ćwiczenia bardzo ważne jest, aby plecy były w linii prostej, dlatego nie unoś pośladków do góry i nie opuszczaj ich zbyt nisko. Zacznij od 20 sekund (albo 30, jeśli masz tyle siły!) na jedną serię i z każdym treningiem staraj się wytrzymać odrobinę dłużej.

Na sam koniec poświęć jeszcze kilka minut na rozciąganie, aby przywrócić ciału równowagę, dać mięśniom odpocząć i zmniejszyć ryzyko wystąpienia zakwasów. Trening wykonuj 2-3 razy w tygodniu, a dodatkowo staraj się też ćwiczyć cardio. Wtedy efekty będą jeszcze lepsze!

trening na ramiona
Pinterest | Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj