Cera naczynkowa dla wielu osób stanowi duży problem natury estetycznej, ponieważ rozszerzające się pod wpływem różnych czynników naczynka powodują, że twarz staje się czerwona. Mimo że z problemem tym zazwyczaj zmagają się kobiety w okresie menopauzy, to po krem do cery naczynkowej sięgają też mężczyźni, a także młodsze kobiety. Jak rozpoznać taką skórę, a także jak należy o nią dbać? Podpowiadamy.

Jak rozpoznać cerę naczynkową?

Cerę naczynkową można rozpoznać po charakterystycznych rumieńcach i zaczerwienieniach na twarzy, które są wywołane przez pękające naczynia krwionośne. U każdej osoby mogą pojawić się zaczerwienienia na twarzy, jednak zazwyczaj rumień ten dość szybko znika. Z kolei u osób zmagających się z cerą naczynkową takie rumieńce utrzymują się przez długi czas. W pewnym momencie naczynia krwionośne już się nie obkurczają, stają się mało elastyczne i stale rozszerzone, przez co są już na stałe widoczne na skórze w postaci nie tylko zaczerwienienia, ale także pajączków czy drobnych pęknięć. 

Charakterystyczne objawy cery naczynkowej obserwuje się zwłaszcza w okolicach nosa, policzków, czoła i brody. Osoby z tym typem skóry mogą odczuwać również świąd, a także uczucie ściągnięcia. W takim przypadku warto jak najszybciej sięgnąć po krem do cery naczynkowej, by pozbyć się tego nieprzyjemnego odczucia.

Jak wybrać krem do cery naczynkowej?

Cera naczynkowa jest trudna w pielęgnacji, lecz odpowiednio dobrane preparaty kosmetyczne mogą odgrywać istotną rolę w zapobieganiu jej objawom i podrażnieniom. Dlatego, na przykład wybierając krem do cery naczynkowej, warto postawić na produkt, który pozwoli zachować nam dobry wygląd i kondycję skóry. Po inny krem do cery naczynkowej należy sięgnąć latem, inny zaś zimą, ponieważ w zależności od pory roku potrzeby skóry się zmieniają. 

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery naczynkowej muszą być jednak bardzo delikatne. Dobrze, jeżeli w ich składzie znajdują się substancje takie, jak witamina K, A, C, pantenol, wyciąg z kasztanowca czy oleje roślinne. Krem do cery naczynkowej nie powinien zawierać również alkoholu, a także silnych detergentów, parabenów czy barwników, które mogą podrażnić taką skórę. Najlepiej postawić na produkt hipoalergiczny o bezzapachowej formule.

Jak dbać o cerę naczynkową?

Cera naczynkowa o każdej porze roku jest narażona na szereg czynników, które mogą wywołać jej zaczerwienienie. Latem, by uniknąć zaostrzenia objawów, należy stosować lekki, hipoalergiczny krem do cery naczynkowej, a także krem z wysokim filtrem SPF. Unikajmy wówczas także bezpośredniej ekspozycji na słońce i pijmy dużo wody. Zimą z kolei cerę naczynkową należy chronić przed wiatrem i niskimi temperaturami. Dlatego krem do cery naczynkowej powinien mieć wówczas nieco bardziej bogatą i odżywczą formułę. Zadbajmy także o odpowiednie nawilżenie pomieszczeń i unikajmy spożywania bardzo gorących napojów i posiłków.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj