Rozstanie z partnerem zawsze jest stresującym momentem w życiu. Niezależnie od tego jak długo byliście razem, może być trudne emocjonalnie i sprawić, że poczujemy się zagubieni. Smutek, samotność i złość mogą towarzyszyć Ci przez pierwsze dni po rozstaniu. Może wydawać się, że poradzenie sobie z sytuacją i dojście do siebie jest niemożliwe. Jak w takim razie zapomnieć o byłym partnerze i wrócić do gry na rynku matrymonialnym?

Pamiętaj o tym, że jest to jedynie trudny etap w Twoim życiu, a lepsze dni niewątpliwie wkrótce nadejdą. W dalszej części artykułu przeczytasz, jakie wskazówki mają dla Ciebie nasi eksperci z portalu pieprzyc.com. Pomogą Ci one przywrócić Twoje życie na właściwe tory. 

Nie wiesz jak zapomnieć o byłym partnerze? Oto kilka przesłanek, świadczących o tym, że do tego nie dążysz:

– nadal masz jego zdjęcia, obserwujesz jego profil w mediach społecznościowych,

– gdy ktoś o nim mówi budzą się się w Tobie negatywne emocje,

– Twoje myśli skupiają się wokół chwil, które spędziliście razem.

Prawdopodobnie jedną z najtrudniejszych rzeczy po rozstaniu jest zerwanie wszystkich kontaktów i skończenie z obsesją na punkcie Twojego byłego. Czasami wydaje Ci się, że nigdy nie przestaniesz o nim myśleć. Najgorsze co możesz zrobić to koncentrować swoje myśli o tym co robi bez Ciebie, z kim się spotyka i czy to możliwe, żebyście znowu byli razem.  Oto co musisz zrobić, aby zapomnieć o swoim byłym.

Co robić, żeby zapomnieć o swoim byłym chłopaku?

Pozwól nam odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości, dotyczące tego czy to możliwe, aby przeboleć rozstanie ze swoim byłym. Podczas czytania tego artykułu nie zapomnij, że to Ty jesteś na pierwszym miejscu i musisz myśleć wyłącznie o sobie i swoich potrzebach. Zrozumiano? No to zaczynamy:

Zaakceptuj, że to koniec  

Jak możesz poradzić sobie z rozstaniem z byłym, jeśli nie przyjmujesz tego do wiadomości? Wyparcie jest normalne, ale zaklinanie rzeczywistości nie pomoże stawić Ci czoła prawdzie. Jeśli Twój partner Cię unika, jest w nowym związku lub poprosił, abyś przestała się z nim kontaktować, to są to oczywiste znaki ? nie próbuj go odzyskać. Najgorsze, co możesz zrobić to trzymać się nadziei, że istnieje szansa na powrót do niego. 

Kiedy już zaakceptujesz fakt, że Wasza relacja dobiegła końca, będziesz mogła skupić się na samorozwoju. Zerwanie ze starym sprawi, że dojdziesz do siebie szybciej. 

Zadbaj o siebie po rozstaniu ze swoim byłym

Tutaj przychodzi odpowiedź jak przeboleć rozstanie. Powołując się na światowej sławy psychologów: ?Około miesiąca zajmuje mentalny powrót na właściwe tory, więc najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić to pójść do pracy, wypełnić swój dzień przeróżnymi zajęciami. Większość ludzi wpada w depresję, kiedy ich związek się kończy.?

Aby szybko zapomnieć o byłym musisz mieć zajętą głowę i skupić się na rzeczach niezwiązanych z rozstaniem. Znalezienie sobie zajęcia sprawi, że nie będziemy wracać do bolesnych wspomnień. Zagwarantuje Ci również, że nie popełnisz błędów, które zwykle popełniają porzucone osoby. 

Pozbądź się rzeczy, które Ci o nim przypominają 

Nie napiszesz historii od nowa ani nie wymażesz wszystkich wspomnień, związanych ze swoim ex, ale możesz zmniejszyć ilość rzeczy, które Ci o nim przypominają lub odciąć się od ludzi, którzy zaburzają Twoją równowagę psychiczną. 

Zamiast unikać wszystkich miejsc, do których chodziliście razem, stwórz nowe wspomnienia, związane z danym miejscem. Pójdź do Waszej ulubionej restauracji czy parku, z przyjaciółmi, rodziną lub po prostu z dobrą książką. 

Na ten moment dobrym pomysłem byłoby pozbycie się wszystkiego, co kojarzy Ci się z Twoim ex: zdjęć, pamiątek i wszystkich przedmiotów, które rozdrapują rany i przypominają o rozstaniu. Możesz zrobić np. wyprzedaż garażową lub oddać te przedmioty do jakiejś fundacji. 

Odetnij się na jakiś czas od mediów społecznościowych

Media społecznościowe utrudniają pozbycie się obsesji na punkcie swojego byłego. Najlepiej jest usunąć ex ze znajomych, albo chociaż postanowić nie wchodzić na jego profil. 

Trzeba również uważać na profile i posty wspólnych znajomych. Możesz natknąć się tam na zdjęcia czy posty Twojego ex lub co gorsza na jego zdjęcia z nową partnerką. 

Jak zapomnieć o byłym mężu?

Zadaj sobie pytanie, jak wyglądało Wasze małżeństwo podczas jego trwania? Czy byłaś szczęśliwa? Czy chodziło o Waszą dwójkę czy tylko o niego? Kiedy popatrzysz wstecz i zajrzysz w głąb siebie, dojdziesz do wniosku jak bardzo byłaś zaślepiona przez miłość. Wszystko widać lepiej patrząc na to z perspektywy czasu. Gdy już dojdziesz do tego wniosku, sama przyznasz rację, że Wasze rozstanie było czymś dobrym.

Być może obydwoje nie zgadzaliście się ze sobą, być może Wasza relacja była toksyczna. Może on był samolubnym mężem, albo Ty byłaś natrętną żoną. Te wszystkie czerwone flagi będą teraz dla Ciebie wyraźnie widoczne. Bardzo potrzebną w życiu obiektywność nabywamy zwykle, gdy związek się kończy. Możesz poradzić sobie z rozstaniem z mężem, który ruszył na przód, gdy krytycznie ocenisz Waszą wspólną przeszłość. 

Pokochanie siebie jest najlepszą odpowiedzią na pytanie jak zapomnieć o swoim byłym

?Nie jestem wystarczająco dobra?. Wyeliminuj ?nie? z poprzedniego zdania i powtarzaj sobie każdego dnia, że jesteś wystarczająca! Pokochaj siebie zamiast szukać miłości u innych. Jeśli nie przestaniesz tego robić skończysz w związku, który stworzysz jedynie na pocieszenie. Jak tylko uwierzysz, że jesteś wystarczająca, zrozumiesz, że oprócz rodziny i przyjaciół nie potrzebujesz nikogo więcej. 

Miłość do samego siebie jest najlepszą drogą do zapomnienia o swoim byłym. Kochaj siebie, a reszta przyjdzie sama! Trudno zapomnieć kogoś, komu oddało się swoje serce, ale wszyscy kiedyś to przeżyliśmy. Złamane serce jest częścią życia i skutkiem nieudanego związku, jest lekcją, którą trzeba odrobić. 

Trudno zapomnieć o swoim byłym, ale nie jest to niemożliwe. Po pierwsze ważne, aby zacząć myśleć o sobie i swoim życiu. Być może to nie był odpowiedni mężczyzna dla Ciebie, być może zasługujesz na kogoś lepszego? Pamiętaj, że strzała Amora może dopaść Cię w najmniej spodziewanym momencie, więc nigdy nie trać nadziei na miłość. Ten konkretny facet po prostu nie był Tobie przeznaczony, a Twój książę na białym koniu jeszcze przybędzie i sprawi, że stracisz dla niego głowę.