Popularne imiona dla chłopców
Pinterest

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się, jakie imię wybrać dla swojego synka? Poznaj najpopularniejsze męskie imiona w 2020 roku oraz ich znaczenie!

Wybór imienia dla dziecka spędza Ci sen z powiek? Poznaj listę najpopularniejszych imion dla chłopca z 2020 roku oraz ich znaczenie. Może któreś z nich Cię zainspiruje! 🙂

Popularne imiona dla chłopców w 2020 roku i ich znaczenie

 1. Antoni – to cierpliwy i zdeterminowany mężczyzna, który często osiąga zamierzony cel. To mężczyzna zdecydowany, solidny oraz odpowiedzialny. Ma problem z szybkim podejmowaniem ważnych decyzji, jednak nie należy go w tym wypadku ani popędzać, ani wywierać na nim presji. Może sprawiać wrażenie, że sam nie wie czego chce, jednak to tylko pozory. W życiu częściej kieruje się intuicją niż logiką. W sprawach sercowych nie jest wylewny, ale pozostaje wierny swojej wybrance.
 2. Jan – Jan jest inteligentny, sprawiedliwy i bardzo pracowity. Potrafi robić kilka rzeczy jednocześnie. Szanuje obyczaje, kulturę i doświadczenia ludzi. Nie lubi zmian i nowych rzeczy, a kiedy jest przekonany o swojej racji, ciężko jest go przekonać do innej opinii. Jan jest świetnym organizatorem, jednak posiada jedną wadę – najchętniej wszystko robiłby sam. W miłości jest wierny i oddany swojej partnerce.
 3. Jakub – to mężczyzna aktywny, który próbuje zawojować cały świat. Kocha zmiany, podróże i wystawne życie. Lubi uczestniczyć w życiu innych – chce wszystko wiedzieć, doradzać i wybierać, a nawet podejmować decyzje. Do pełni szczęścia musi czuć się potrzebny i przydatny. Potrafi szybko i wnikliwie analizować każdy napotkany problem. Jakub jest pogodnym człowiekiem, o dużej kulturze osobistej. Brzydzi się kłamstwem i oszustwem. Nie stanowi jednak dobrego materiału na przyjaciela, bo szybko nudzi go oglądanie tych samych twarzy. Nie jest też idealnym partnerem, ale ceni sobie życie rodzinne i swoją wybrankę.
 4. Aleksander – Aleksander jest pracowity, ale ma skłonność do leniuchowania. Doskonale wie, kiedy powinien się wycofać, a kiedy podjąć walkę. W swych dążeniach jest wytrwały i zdyscyplinowany. Z reguły bywa subtelny i wrażliwy. Szybko i trafnie odczytuje intencje innych ludzi. Sam z łatwością zmienia postawę w zależności od sytuacji. Często broni słabszych i jest wobec nich opiekuńczy, ale posiada także skłonność do dominacji.  Z natury jest dobrym mężem i świetnym ojcem. Ma duszę artysty i trudno go oswoić. Lubi spędzać czas z książką w ręce lub słuchając dobrej muzyki.
 5. Franciszek – to mężczyzna o podwójnej naturze, często popadający ze skrajności w skrajność. Lubi przekonywać innych o swojej racji, chociaż w głębi duszy nie jest jej pewny. Cechują go upór, precyzja i rzetelność. Poradzi sobie z każdym zadaniem, pod warunkiem, że nie będzie odczuwał presji. Łatwo jednak go urazić nietrafionym żartem bądź pochopną uwagą. Franciszek jest człowiekiem o wielkim sercu i doskonałym podejściu do dzieci. Wśród znajomych cieszy się sporym uznaniem oraz szacunkiem. Jest przywiązany do tradycji i dba o wartości.
 6. Szymon – jest tajemniczy i posiada niebywałą moc przekonywania innych. Pilnie strzeże swojej prywatności i nigdy nie zapomina wyrządzonych mu krzywd. Nie jest duszą towarzystwa, za to jest zorganizowany, pewny siebie i cierpliwy. Nie ulega wpływom, potrafi być obiektywny oraz poświęcić wszystko dla sprawy, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Szanuje tylko tych ludzi, którzy potrafią stawić mu opór. Z zasady nie okazuje uczuć, nawet gdy targają nim silne porywy namiętności lub czułości.
 7. Filip – to buntownik, który ma bardzo ciekawą osobowość. Jest wrażliwy, pomocny i ciepły, ale raz na jakiś czas musi zaszaleć. Ma głowę pełną pomysłów, jest kreatywny, inteligentny i pełen pasji. Najczęściej charakteryzuje go też niebanalna uroda i świetne podejście do kobiet. Bardzo łatwo się w nim zakochać, ponieważ zdecydowanie ma w sobie ,,to coś”.
 8. Mikołaj – zdecydowanie nie jest zwyczajnym, szarym człowiekiem. Mikołaj to ambitny mężczyzna, który działając, znacznie przerasta możliwości innych ludzi. Kiedy ma określony w życiu cel, to nic i nikt go wtedy nie zatrzyma. Mikołaj jest odważny i nie cofa się, kiedy trzeba podjąć ryzyko. Jest w stanie poświęcić wszystko zarówno przy zaspokajaniu swoich potrzeb, jak i dla wyższej, szlachetnej idei. To inteligentny i śmiały mężczyzna, ale nie stara się błyszczeć. Niestety jest mało komunikatywny, przez co uchodzi za chłodnego w kontaktach z innymi. Uczucia okazuje bardzo powściągliwie.
 9. Stanisław – pewność siebie, pracowitość i konsekwencja w działaniu sprawiają, że Stanisław odnosi sukcesy zawodowe. Jest otwarty na wyzwania i  nie znosi bezczynności. Posiada inteligencję syntetyczną, więc prędko orientuje się w założeniach zleceń. Na szczegóły nie ma czasu. Porażki lekceważy, nigdy nie obwiniając o nie siebie. Cieszy się powodzeniem u płci przeciwnej i szacunkiem u znajomych. Chętnie pomaga, jest zapobiegliwy, zaradny, opiekuńczy i czarujący. Od rodziny wymaga całkowitego podporządkowania się. Doskonale wywiązuje się jednak z roli pana domu i ojca.
 10. Wojciech – potrafi opanować swoje namiętności i skłonność do wybuchów. Doskonale organizuje sobie życie oraz interesy i wytrwale dąży do realizacji celu. To mężczyzna praktyczny i pewny siebie. Jest przy tym energiczny, pracowity i zaradny. Posiada jednak naturę introwertyka: mówi tylko znikomą część tego, co myśli, a motywy jego działania są zawsze ukryte. Wojciech bywa nieufny, nie ulega niczyim wpływom i ostrożnie traktuje znajomości. Nie jest typem duszy towarzystwa, nie uznaje również kompromisów i uważa, iż tylko on ma rację. Ogólnie jest pogodny i sympatyczny i nie odstrasza od siebie ludzi.
 11. Leon – zdecydowany w swym działaniu, beztroski lekkoduch. Jest bardzo aktywny, ale tylko wewnętrznie. Prowadzi bogate życie duchowe, często rozważając istotne kwestie egzystencjalne. Na jego zapał do przyziemnych zajęć nie ma jednak co liczyć. Świetnie ogarnia najdrobniejsze szczegóły problemów, ale pracę pozostawia innym. Jest artystą wrażliwym na piękno i posiada niezwykle analityczny oraz twórczy umysł. Ożywia się wyłącznie w towarzystwie. Potrzebuje radosnych kompanów, tłumu wielbicielek, a przede wszystkim nie lubi być samotny. Jest bardzo otwarty, rozmowny i wesoły.
 12. Adam – to mężczyzna zdyscyplinowany i poważny. Posiada raczej sztywne i konserwatywne poglądy. W życiu stawia na niezależność, konkrety oraz prostotę. Skrupulatnie wszystko planuje, a powierzone mu zadania wykonuje na 100%. Można na nim polegać, choć nie zawsze można się z nim dogadać. Oszczędny w słowach, woli działać. Niestety często jego reakcje są zbyt szczere i prostolinijne, przez co może urazić do żywego. Jest natomiast słowny, oddany, pomocny, a przede wszystkim szalony, czym nierzadko zdumiewa swych przyjaciół i bliskich. Gdy tylko może zapomnieć o sztywnych regułach, staje się uroczym kawalarzem. W związku bywa czuły i delikatny, ale nie potrafi uwodzić ani zniewalać.
 13. Kacper – jest bardzo pomocny i życzliwy dla otoczenia. Z początku ciężko mu nawiązać relacje, jednak przy bliższym poznaniu bardzo zyskuje. Lubi spędzać czas z najbliższymi i najlepiej czuje się w ich gronie. To typ mocno stąpającego po ziemi realisty, któremu raczej obcy jest romantyzm i bujanie w obłokach. Posiada dar śmiania się z samego siebie, charakteryzuje go duży dystans zarówno do świata, jak i własnej osoby. Potrafi zachować się w każdej sytuacji, wie na ile może sobie pozwolić i ma wrodzone wyczucie. Lubi zmiany, często podróżuje, odkrywa nowe miejsca i szybko się w nich aklimatyzuje. Jest mężczyzną kulturalnym i niekonfliktowym. Najczęściej podczas ewentualnych kłótni ustępuje dla świętego spokoju.
 14. Nikodem – uparcie walczy o swoje i często broni absurdów. Fascynują go zjawiska paranormalne. Gardzi ludźmi z tytułami naukowymi. Preferuje zajęcia, które przybliżą go do odkrycia tajemnicy świata i wyjaśnienia kosmicznego spisku, przez co bywa nieraz obiektem drwin. W pracy nie wychyla się, sumiennie wykonując tylko to, co musi. Doskonali wyłącznie siebie, a nie metody działania. Łatwo podbija serca kobiet, dzięki czemu cieszy się dużym powodzeniem. Nikodem to pociągający mężczyzna, zazwyczaj dobrze zbudowany i wysportowany. Pewność siebie, energia, ambicja i wysoka samoocena dodają mu męskości, a jednocześnie czynią obiektem pożądania. On sam w miłości oczekuje dużo więcej niż potrafi dać. Wiele jednak zależy od partnerki. Odpowiednia kobieta może obudzić w nim idealnego partnera – kochającego, czułego i bardzo zaangażowanego w związek oraz domowe obowiązki.
 15. Marcel – to mężczyzna inteligentny, ambitny i potrafiący uparcie dążyć do założonego sobie celu. Przejściowe problemy nie są w stanie go pokonać, a przydarzające się błędy, uczą go i wskazują, jak być lepszym. Marcel szybko się uczy i jest bardzo spostrzegawczy. Lubi się sprawdzać, rywalizować, grać, rozwiązywać zagadki i poszerzać swoją wiedzę. To także człowiek z natury spokojny, nie lubiący wchodzić w konflikty z innymi i unikający ludzi agresywnych. Nie forsuje na siłę swojego punktu widzenia, szkoda mu bowiem czasu i energii na tłumaczenie rzeczy jego zdaniem oczywistych. Bywa, że Marcel uważa się za lepszego od innych, jednak otwarcie tego nie pokazuje.
 16. Tymon –  jest nietuzinkowy, szczery, emocjonalny i prawdziwy. Zawsze mówi to, co myśli, nawet jeśli nie jest to przyjemne. Cechuje go pewność siebie, jednak nie jest postrzegany jako człowiek arogancki, a raczej jako wiedzący czego chce, silny i odporny psychicznie. Jednocześnie jest wesoły, pełen energii, towarzyski i otwarty. Świetnie czuje się wśród bliskich, ma wiele cech przywódczych i lubi dyskretnie kierować grupą. Ma poczucie humoru, oryginalny styl i ogromną łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Tymon uwielbia luksus i wygodę. Z pewnością nie należy do ludzi oszczędnych, żyje chwilą, jest spontaniczny i nierzadko podejmuje ryzyko. Dzięki swojemu szczęściu i urokowi wewnętrznemu, zazwyczaj z opresji wychodzi jednak bez szwanku.
 17. Ignacy – to opanowany i ambitny mężczyzna. Cechują go stałość charakteru i wytrwałość w realizacji podjętych zobowiązań. Nie denerwuje się i nie spieszy. Nie daje się też ponieść emocjom. W sferze zawodowej najważniejsze są dla niego twórczość oraz swoboda. Nie bierze udziału w wyścigu szczurów, a po pracy musi mieć czas dla siebie. Chętnie też pomaga innym i poświęca się kosztem własnych spraw. Jest niezwykle honorowy. Zawsze zachowuje się z klasą, godnie i na poziomie. Nie jest ani sztywny, ani nudny. To wspaniały kompan oraz dusza towarzystwa.
 18. Michał – posiada skłonność do zamykania się w sobie i osądzania innych z pewną surowością. Jest niezbicie przeświadczony, iż życie powinno się toczyć wokół niego. To bardzo subiektywny mężczyzna, który rzadko próbuje postawić się na czyimś miejscu. W postępowaniu kieruje się logiką. Jego ulubione powiedzenie to ,,wóz albo przewóz”. Gdy napotyka na trudności – walczy. Czułym punktem Michała jest jednak duma. Można wiele osiągnąć, zręcznie wykorzystując jego pragnienie bycia najlepszym. Posiada bardzo dobrą pamięć, zwłaszcza w dziedzinie uczuć. Nie zapomina ani o tym, co mu zrobiono dobrego, ani krzywd.
 19. Wiktor – to niezwykle poukładany i dokładny mężczyzna, który sprawia wrażenie powolnego. Nie należy go jednak ponaglać. On żyje swoim rytmem i lubi na spokojnie wszystko przemyśleć. Dobrze mu jest ze sobą. To wyjątkowo przedsiębiorczy, błyskotliwy, staranny i angażujący się w pracę mężczyzna. Nie gubi się w szczegółach. Działanie stanowi sens jego istnienia. Chociaż emanuje wewnętrznym spokojem, miewa nieraz chaotyczne i gorączkowe reakcje. Sam chciałby wszystko nagle przyspieszyć – ale na tym się kończy. Wśród znajomych zawsze ma dobry humor, nikogo nie zadręcza narzekaniem, ale czasem lubi podokuczać. Nie bywa w tym złośliwy. Intuicja pozwala mu idealnie wyważyć wypowiedzi oraz zachowanie.
 20. Piotr – jest ambitny, zdolny i osiąga świetne wyniki we wszystkim, czego się podejmie. Musi jednak mieć narzucony rygor obowiązków, inaczej staje się leniwy i zatraca się w marzeniach. Niestety sam nie potrafi zorganizować czasu pracy – bierze na siebie zbyt wiele obowiązków, pracuje nocami, całkowicie zaniedbując przy tym swoje zdrowie. Potrzebuje nadzorcy albo twardych reguł. Z natury jest prostolinijny oraz wrażliwy, zawsze chętnie udziela pomocy innym. Ma również predyspozycje przywódcze. Jest wybuchowy, nerwowy, chciałby wszystko załatwić od razu. Uważa, iż na wszystkim się zna i sam wszystko zrobi najlepiej. Czasem ciężko się z nim dogadać. Chce być kochanym, ale ucieka, kiedy okazuje mu się uczucia.
Popularne imiona dla chłopców
Pinterest

Źródło: Ksiegaimion.com || Znaczenie-imion.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj