Popularne imiona dla dziewczynek
Pinterest

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się, jakie imię wybrać dla swojej córeczki? Poznaj najpopularniejsze żeńskie imiona w 2020 roku oraz ich znaczenie!

Wybór imienia dla dziecka spędza Ci sen z powiek? Poznaj listę najpopularniejszych imion dla dziewczynki z 2020 roku oraz ich znaczenie. Może któreś z nich Cię zainspiruje! 🙂

Popularne imiona dla dziewczynek w 2020 roku i ich znaczenie

 1. Zuzanna – często najpierw działa, a później myśli. Błyskawicznie pokonuje napotkane przeszkody i odnajduje najprostszą drogę, prowadzącą do obranego celu. Szybko reaguje na problemy i zmiany, ale dość często popada w kłopoty. Nie cierpi rutyny i monotonii. Może sprawiać wrażenie nerwowej, ale jest otwarta na innych i ma wielkie serce. To bardzo interesująca kobieta. Jest porywcza oraz impulsywna, ale też rozbrajająca i miła, dlatego wybacza się jej większe wybuchy. Szuka uznania i pochwał. Jeśli już kocha, to całą sobą.
 2. Julia – bywa uwodzicielska, pełna majestatu i wdzięku, ale potrafi być również skryta i nieśmiała. Stara się nie pokazywać po sobie emocji, przez co może się wydawać nieczuła lub obojętna. Posiada dar przewidywania wielkich etapów w swym życiu. Przywiązuje dużą wagę do przyjaźni i nie wartościuje przyjaciół ze względu na płeć. Ciężko przeżywa zdradę lub porzucenie, gdyż jest wrażliwa na porażki, zwłaszcza te uczuciowe. Marzy o księciu z bajki, ale nie czeka na niego wiecznie. Adoratorów poddaje jednak wnikliwej selekcji.
 3. Zofia – to zaradna, pracowita i rozsądna kobieta. Ma mnóstwo szalonych pomysłów. Wśród znajomych często uchodzi za przywódcę grupy. Jest osobą wesołą i pełną pogody ducha. Chętnie niesie pomoc, jeśli ktoś ją o to poprosi. Dzięki swym cechom jest życzliwie traktowana przez otoczenie i cieszy się sympatią oraz szacunkiem wielu ludzi. Jest osobą godną naśladowania i stawiania za wzór. Poza tym jest kobietą intrygującą, subtelną i bardzo pociągającą. Potrafi siać zamęt i niepokój wśród mężczyzn. Często przy tym się zakochuje i pragnie dzielić z ukochanym każdą chwilę swojego życia.
 4. Hanna – szlachetna, łagodna, cieszy się każdą chwilą i umie korzystać z życia. Znajomi darzą ją ogromną sympatią, ponieważ angażuje się w ich sprawy. Każdy może liczyć na dobre słowo, uśmiech i zrozumienie. Jest osobą taktowną i nikogo nie podejrzewa o złe intencje. Często kieruje się uczuciami, ale jest ostrożna w podejmowaniu decyzji. Jest osobą praktyczną, stanowczą i przebojową. Nie boi się przeszkód, a niepowodzenia jej nie zrażają. Wyróżnia się odporną psychiką i hartem ducha. Jest przy tym kobietą bardzo rodzinną, gotową zrezygnować z siebie dla bliskich.
 5. Maja – ma wiele planów oraz marzeń, wyrywa się do wielkich czynów i wzniosłych idei, a nade wszystko chciałaby naprawić całe zło tego świata. Ma ogromne możliwości intelektualne i niezwykle chłonny umysł, a do tego jest bardzo pomysłowa. Przez swoje uduchowienie nieraz zdarza jej się tracić kontakt z rzeczywistością. Posiada przy tym naturę buntowniczki i z założenia nie zgadza się z opinią większości.
 6. Lena – kobieta/dziecko, która często ulega kaprysom. Posiada jednak silną wolę i jest niezwykle niezależna. Ma tendencję do odkładania wszystkiego na później i słodkiego leniuchowania. Nie czuje pociągu do nauki, raczej zdobywa wiedzę wedle swej fantazji. Źle znosi porażki, które uważa za zniewagę swej osoby. Ma lekkie pióro, spostrzegawcze oko oraz bogatą wyobraźnię. Jest przy tym ciekawska, gadatliwa oraz posiada szalenie dobrą pamięć – zwłaszcza w przypadku odniesionej krzywdy. Najlepiej czuje się we własnym świecie. Towarzyska, kokieteryjna, a w miłości bezkompromisowa.
 7. Alicja – to niezwykle zaradna i twórcza kobieta. Jest silna i ambitna, ale nie walczy o pozycję zawodową, ani o sukcesy. Praca nie jest dla niej najważniejsza. Wybiera zawody oparte na współpracy z ludźmi i niesieniu pomocy innym. Do tego posiada zdolności artystyczne.
 8. Oliwia – jest kobietą spokojną i opanowaną. Z powodzeniem wykorzystuje swoje zalety w życiu i często osiąga zamierzony cel. Porażki przyjmuje ze spokojem, z każdej wyciągając wnioski na przyszłość. Jest towarzyska i z łatwością nawiązuje nowe znajomości. To bardzo sympatyczna, życzliwa i wyrozumiała kobieta. Oliwia ceni sobie rodzinne tradycje i rytuały, dba o domowe ognisko i chętnie przyjmuje gości. Ma duszę anioła, a życie z nią przebiega spokojnie. Potrafi walczyć o swoje, ale woli rozwiązania kompromisowe.
 9. Laura – jest jednocześnie pełna zapału i flegmatyczna, a jej główną zaletą jest umiejętność szybkiego rozwiązywania każdego problemu. Żyje w szybkim tempie i nie może usiedzieć w miejscu. Bardziej ufa swoim przemyśleniom niż intuicji i nie działa impulsywnie. To niezwykle kontaktowa, wesoła i sympatyczna kobieta. Bywa jednak krytyczna wobec cudzych słabostek i wad. Chciałaby, żeby ludzie ją podziwiali i stawiali sobie za wzór. Posiada bardzo wysokie poczucie własnej wartości. Ma jednak wielkie serce i chętnie wysłucha oraz pocieszy każdego.
 10. Maria – jest prawdziwą choleryczką, przez co trudno z nią czasem wytrzymać. To kobieta zdecydowana, pracowita, przy tym nieco humorzasta i zaborcza. Posiada w sobie pokłady czułości oraz miłości. Jest jednak introwertyczką, która ma skłonność do zamykania się w sobie i zazwyczaj niechętnie ujawnia swe myśli oraz uczucia.
 11. Pola – to kobieta pewna siebie, niezależna i bardzo towarzyska. Uwielbia imprezy, spotkania z najbliższymi przyjaciółmi oraz zakupy. Jednocześnie jest również inteligentna, pracowita i ambitna. Szybko się uczy, świetnie odnajduje się w każdej sytuacji, potrafi zachować zimną krew i dobrze znosi stres. Pola potrzebuje jednak dużo zainteresowania i bardzo zależy jej na akceptacji ze strony innych ludzi. Długo przeżywa krytykę i każde niepowodzenie.
 12. Amelia – jest zarazem rozważna i romantyczna. To bardzo twórcza oraz odpowiedzialna kobieta. Stawia sobie różne cele i z powodzeniem dąży do ich realizacji, a w pracy ceniona jest za wnikliwość. Dzięki pochwałom i sukcesom rozkwita, mobilizując się do dalszego rozwoju. W jej życiu ważne miejsce zajmują kariera oraz dalekie podróże.
 13. Emilia – bywa bezczelna i jest niezwykle przebojowa. Nie ulega niczyim wpływom, ma świetną pamięć i chętnie angażuje się w każde zadanie. Jeśli jej na czymś zależy ? osiąga to, za niepowodzenia obwiniając innych. W towarzystwie wyróżnia się wdziękiem, ale dumna postawa i gwałtowna natura często zrażają do niej ludzi. Emilia jest osobą wrażliwą. Zdarza jej się pisać wiersze, niechętnie jednak zwierza się ze swoich przeżyć czy uczuć. Jest bardzo towarzyska, ma poczucie humoru, ale bywa zbyt krytyczna wobec siebie i zdarza jej się źle oceniać innych. Ceni osoby bliskie jej sercu i dba o przyjaciół.
 14. Antonina – jej spokojne i poukładane życie oraz dobra praca opierają się na poczuciu bezpieczeństwa. Antonina niechętnie podchodzi do wszelkich życiowych zmian. Woli ?stare śmiecie” i znane sobie problemy niż ryzyko związane z nowymi. Nie raz w życiu się sparzyła, stąd jej nadmierna ostrożność, również w stosunku do ludzi.
 15. Wiktoria – jest flegmatyczką, która czasem sprawia wrażenie zagubionej w bieżących sprawach oraz problemach. Zawsze jednak radzi sobie z wszelkimi trudnościami. Nie ulega marzeniom ani uczuciom, lecz kieruje się rozsądkiem. Jest też bardzo pracowita i uparta w swych dążeniach. Zachowuje dystans wobec znajomych, przez co może wydawać się oschła. Są to jednak pozory. Wiktoria ceni sobie bowiem prywatność i spokój. W miłości jest kobietą o silnie rozbudowanych zmysłach i potrzebach. Miewa dość odważne fantazje i zatraca się w chwilach uniesień.
 16. Aleksandra – to kobieta pełna wdzięku, której ciężko jest się oprzeć. Jej głowa jest pełna pomysłów, a przez to ma skłonności do wplątywania się w kłopoty, z których potem ciężko jest jej wybrnąć. Kiedy już spotka właściwego mężczyznę na swej drodze, oddaje mu się w 100%.
 17. Marcelina – jest energiczna, zdecydowana i zdeterminowana, aby osiągnąć sukces. Przyciąga do siebie innych swoim wdziękiem oraz taktem, choć umie też pokazać pazur. Lepiej nie wchodzić jej w drogę. Marcelina jest niezwykle uparta oraz ambitna. Nigdy nie odpuszcza. Potrafi być sprytna i przebiegła jak lisica.
 18. Liliana – to niezwykła kobieta o dwoistej naturze. Podejmuje ryzykowne wyzwania i nie boi się porażek. Potrafi wiele znieść. Jest obowiązkowa i zorganizowana, mimo to nie dotrzymuje słowa. To bezlitosna obserwatorka oraz wścibska znajoma. Inteligencja góruje u niej nad kreatywnością. Nie cieszy się sympatią otoczenia, wysoko zadziera głowę i wieje od niej chłodem. Czuła i kochająca, ale nie zawsze potrafi to okazać.
 19. Iga – szczęścia i talentów jej nie brakuje. Wie, jak osiągnąć sukces i wytrwale na niego pracuje. Jest rozsądna oraz poukładana, a ponadto zaradna, obrotna i przedsiębiorcza. Doprowadza swoje prace do końca i doskonale rozporządza swoim czasem. Cieszy się dużym uznaniem, a także sympatią otoczenia. Jest duszą towarzystwa, dobrą gospodynią i posiada mnóstwo znajomych. Bezinteresownie pomaga innym i jest prawdziwą przyjaciółką, przy której nie można się nudzić. Nie znosi bezczynności oraz marnowania czasu. W miłości stała, ale w związku bierna.
 20. Helena – to delikatna i uczuciowa kobieta. Posiada wrodzony zmysł stylu. Do tego jest bardzo kobieca i zniewalająca. To typ rozmarzonej introwertyczki, która najlepiej czuje się we własnym świecie. W swoim postępowaniu pozostaje jednak sprawiedliwa i szlachetna. Niestety bywa również pamiętliwa. Lubi przebywać w towarzystwie, ale pozostaje niedostępna. Kobiety raczej nie darzą jej sympatią, mężczyźni z kolei ? uwielbiają. W związku potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i opieki, a pozostanie wierna i oddana.
Popularne imiona dla dziewczynek
Pinterest

Źródło: Ksiegaimion.com || Znaczenie-imion.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj