Zabieg laminowania włosów w salonie to modny sposób na piękne, gładkie, przypominające niczym taflę wody włosy. Jednak to niemały wydatek – cena zabiegu w dobrych salonach sięga kilkuset złotych. Tymczasem zabieg laminacji włosów możesz uzyskać sama w domu. Możesz sięgnąć po żelatynę lub wypróbować kosmetyczną nowość – odżywkę lamelarną. Jedno laminowanie włosów w domu będzie Cię kosztować tylko kilka złotych. Efekt? Bajeczny!

Co to jest laminowanie włosów?

Laminowanie włosów u fryzjera polega na użyciu keratynowych produktów, które tworzą na każdym włosku rodzaj otoczki. Laminacja chroni włosy przed uszkodzeniami, idealnie je wygładza i wspaniale nabłyszcza. Jednocześnie włosy są sypkie i uniesione u nasady. Wyglądają znacznie zdrowiej i faktycznie ich kondycja się poprawia, ponieważ keratyna jest budulcem włosów. Fryzjer wykonując zabieg laminowania, uzupełnia też ubytki w strukturze włosów. Efekt zabiegu w salonie utrzymuje się do kilku tygodni.

Laminowanie włosów w domu galaretką, a może wodą lamelarną?

Jeszcze niedawno do laminowania włosów mogłaś użyć kuchennej galaretki. Jak to wykonać? Umyj włosy szamponem i odsącz nadmiar wody w ręcznik. Nałóż na włosy gęstniejącą galaretkę i pozostaw ją na kilka minut. Następnie spłucz ciepłą wodą i wysusz włosy. Galaretka pomaga zamknąć łuski włosa, co sprawia, że pasma stają się bardziej lśniące, gładkie i odporne na uszkodzenia. Jeśli zabieg wydaje Ci się mało komfortowy lub dziwny, sięgnij po gotowy produkt do laminacji włosów w domu. Jak działa woda lamelarna do włosów? Jakich efektów możesz się spodziewać?

Poznaj magiczną wodę do laminacji włosów

Produkty można znaleźć pod nazwą magiczna woda, wonder water, woda lamelarna, odżywka lamelarna. Choć ma nieco odmienne receptury w zależności od producenta i serii, działa podobnie – ma płynną postać oraz zawiera aminokwasy, witaminy, keratynę, proteiny i/lub substancje nawilżające. Kosztuje około 20-30 zł i starcza na kilka użyć!

Dzięki technologii lamelarnej, czyli mikroskopijnym cząsteczkom aktywnym, wnika głęboko i błyskawicznie we włókna włosa. Odbudowuje je od środka i domyka łuski. Dzięki temu włosy są wygładzone, łatwe do rozczesywania, miękkie i przyjemne w dotyku – już po 8 sekundach! Wiele kobiet przyznaje, że odżywka laminarna pomogła im wyczarować na włosach efekt tafli szkła już po jednym zastosowaniu.

Jak często można używać odżywki lamelarnej do włosów?

Co prawda można używać jej co każde mycie, jeśli włosy potrzebują dużej dawki proteinowego odżywienia. Ale nie wszystkim tak częste zabiegi będą służyć. Keratyna czy proteiny mogą nadbudowywać się na włosach, dlatego rozsądniej jest używać odżywki lamelarnej 1-2 razy w tygodniu, aby nie przeproteinować włosów. Chodzi przecież o to, aby je wygładzić, a nie usztywnić, prawda? Pomiędzy lamelarnymi „seansami” używaj: odżywek emolientowych, czyli z olejkami, aby domknąć łuski włosa, i odżywek  nawilżających, aby uzupełnić poziom wody w ich strukturze. Odpowiednia, zbalansowana pielęgnacja to klucz do pięknych, lśniących włosów!

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj