Domowe SPA na piękne stopy

Twoje stopy nie są w dobrej kondycji, a ich wygląd woła o pomstę do nieba? Przygotuj im domowe SPA, a już wkrótce z dumą ubierzesz odkryte obuwie!

Masz wolny wieczór i zero planów? Przygotuj sobie domowe SPA i w kilku krokach przywróć swoim stopom piękny wygląd!

Domowe SPA na piękne stopy

#1. Kąpiel zmiękczająca

Pierwszym krokiem, aby mieć piękne stopy, są regularne kąpiele. Sam prysznic to zbyt mało, dlatego minimum raz w tygodniu powinnaś wymoczyć stopy w misce z wodą z dodatkiem soli i odrobiny sody oczyszczonej. Taki zabieg zregeneruje naskórek i go nawilży, a dodatkowo zadziała antybakteryjnie.

#2. Peeling

Wykorzystaj moment podczas kąpieli, aby zrobić peeling. Pomoże to pozbyć się zrogowaciałego naskórka ze stóp i poprawić krążenie krwi. Możesz użyć gotowych produktów lub przygotować taki kosmetyk samodzielnie – wystarczy zmieszać sól z oliwą z oliwek albo olejem kokosowym. Zamiast peelingu możesz użyć skarpetek złuszczających.

#3. Nawilżenie

Bardzo ważnym krokiem w przypadku domowego SPA dla stóp jest oczywiście nawilżenie. Nie ma większego znaczenia, czy użyjesz produktu specjalnie przeznaczonego do tej części ciała, czy zwykłego balsamu. Ważne, aby kosmetyk był tłusty i dobrze się wchłaniał.

#4. Masaż

Stopy zmęczone całodziennym ściskaniem w butach zdecydowanie zasługują na masaż. Możesz go wykonać samodzielnie lub poprosić o pomoc partnera. Kciukami zataczaj koła na stopach, a jeśli odczuwasz w jakimś miejscu ból, spróbuj delikatnie zwiększyć nacisk. Dzięki temu rozluźnisz napięte mięśnie.

#5. Pedicure

Na sam koniec warto zadbać o paznokcie, aby stopy prezentowały się ładnie. Skróć paznokcie i nadaj im odpowiedni kształt przy pomocy pilniczka. Możesz również pomalować paznokcie lakierem lub odżywką.

Domowe SPA na piękne stopy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj