8 sposobów dzięki którym schudniesz z ud
8 sposobów, dzięki którym schudniesz z ud

Poznaj 8 skutecznych sposobów, dzięki którym schudniesz z ud.

8 sposobów, dzięki którym schudniesz z ud

1. Zmień swoje nawyki

Przede wszystkim musisz pamiętać, że schudnięcie z jednej partii ciała jest niezwykle trudne, wręcz niemożliwe. Musisz wykonywać ćwiczenia na całe ciało, a dodatkowo skupić się na tych, które angażują uda. Poza tym ważna jest też odpowiednia dieta, która ma ogromny wpływ na naszą sylwetkę.

2. Uzbrój się w cierpliwość

Modelowanie sylwetki to długi proces. Nie licz na to, że zobaczysz efekty po 1 treningu czy po tygodniu ćwiczeń. Zapomnij o jakichkolwiek tabletkach czy herbatkach. Wprowadź do swojej diety więcej warzyw i owoców, które mają mało cukru (np. jabłka, truskawki, borówki, cytrusy). Białe pieczywo zastąp pełnoziarnistym, unikaj cukru i nadmiaru soli. W razie konieczności skonsultuj się z lekarzem albo z dietetykiem.

3. Zacznij nad sobą pracować

W ślad za odpowiednią dietą, powinny iść oczywiście ćwiczenia. Każdy trening zaczynaj od rozgrzewki, a kończ rozciąganiem. Nie pomijaj tych kroków, aby nie nabawić się kontuzji! Dzięki rozgrzewce i rozciąganiu będziesz mieć też mniejsze zakwasy.

4. Spaceruj

Spacery to prosty sposób na zgrabną sylwetkę. Jeszcze lepsze efekty przynoszą szybkie marsze! Staraj się każdego dnia poświęcić minimum 30 minut na chodzenie w szybkim tempie. Najlepiej, gdybyś wybierała miejsca, gdzie są jakieś wzniesienia. Dzięki spacerom wymodelujesz swoje uda i pośladki.

5. Trenuj nogi

Jest mnóstwo ćwiczeń na nogi, które angażują mięśnie ud, więc bez trudu powinnaś znaleźć jakieś, które Ci odpowiadają. Większość z nich pomoże spalić kalorie i wymodelować nogi, a także zredukować cellulit. Do treningu dodaj przysiady, które świetnie kształtują nogi i pośladki. Każdego dnia staraj się zwiększać ilość powtórzeń.

6. Zacznij biegać

Kiedy spacery i szybkie marsze nie będą sprawiać Ci trudności, możesz zacząć biegać. Jogging spala więcej kalorii i kształtuje mięśnie. Pamiętaj o odpowiednim obuwiu, aby nie zaszkodzić swoim stawom.

7. Przesiądź się na rower

Rower jest dobrą alternatywą dla biegania. Nie obciąża stawów, a efekty treningów są zadowalające. Dla wielu osób jazda na rowerze jest znacznie ciekawsza od biegania, bo umożliwia pokonywanie dłuższych tras, a więc zapewnia lepsze widoki, dzięki czemu trening jest ciekawszy.

8. Przygotuj plan treningowy i się go trzymaj

Zanim zaczniesz cokolwiek robić, przygotuj sobie plan treningowy. Zawrzyj w nim ćwiczenia, ale również dietę. Niech znajdzie się tam również miejsce na odpoczynek i małe kulinarne grzeszki. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wytrwać w swoim postanowieniu i dotrwać do końca. Pamiętaj, że jeśli chcesz schudnąć z ud, to musisz być konsekwentna i nie odpuszczać!

8 sposobów dzięki którym schudniesz z ud
8 sposobów, dzięki którym schudniesz z ud

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj