Popularne imiona dla chłopców
Źródła: https://pl.pinterest.com/pin/10907224084960597 || https://pl.pinterest.com/pin/411094272247849216

Jesteś aktualnie w ciąży i zastanawiasz się, jakie imię wybrać dla swojego synka? Oto najpopularniejsze męskie imiona w 2022 roku oraz ich znaczenie!

Wybór imienia dla Twojego nienarodzonego dziecka spędza Ci sen z powiek? Spierasz się ze swoim partnerem i cały czas nie możecie dojść do porozumienia? Poznaj listę najpopularniejszych imion dla chłopca z 2022 roku i ich znaczenie. Może któreś z nich Was zainspiruje! 🙂

Popularne imiona dla chłopców w 2022 roku i ich znaczenie

1. Antoni (to samo miejsce*)

Niezmiennie imię Antoni jest najpopularniejsze wśród chłopców od 2020 roku. Posiadacz tego imienia jest cierpliwy i zdeterminowany, dlatego zazwyczaj osiąga zamierzony cel. Jest zdecydowany, odpowiedzialny i solidny, dzięki czemu ma opinię osoby godnej zaufania. Podejmowanie ważnych decyzji zajmuje mu nieco więcej czasu, gdyż dokładnie analizuje każde „za” i „przeciw”. Nie lubi być popędzany i działać pod presją. W życiu raczej działa intuicyjne niż logicznie. W sprawach sercowych jest dość skryty, jednak kiedy się zakocha, pozostaje wierny swojej wybrance serca.

2. Jan (to samo miejsce*)

Na drugim miejscu w zestawieniu popularnych imion dla chłopców w 2022 ponownie znalazł się Jan. To pracowity, inteligentny i sprawiedliwy gość, który potrafi robić kilka rzeczy jednocześnie. Nie lubi nowych rzeczy, ani zmian, a jeśli jest przekonany o tym, że ma rację, ciężko nakłonić go do zmiany opinii. Szanuje kulturę, obyczaje i doświadczenia innych ludzi. Jest wspaniałym organizatorem, jednak najczęściej wszystko próbuje zrobić sam. W związkach jest oddany partnerkom i wierny.

3. Aleksander (awans z miejsca 4*)

Podium najpopularniejszych imion dla chłopców w 2022 roku zamyka Aleksander. To pracowity człowiek, jednak ma skłonność do leniuchowania. Wie, kiedy warto o coś zawalczyć, a kiedy lepiej jest się wycofać. Kiedy mu na czymś zależy, dąży do tego wytrwale i w sposób zdyscyplinowany. Zazwyczaj jest wrażliwy i subtelny. Ma w sobie sporo empatii, dlatego często broni słabszych i jest wobec nich opiekuńczy, jednakże ma również skłonność do dominacji. Bez problemu odczytuje intencje innych ludzi. Jest dobrym mężem i ojcem, choć czasem potrzebuje spędzić czas sam na sam z książką lub przy muzyce.

4. Franciszek (awans z miejsca 5*)

Ma tendencję do popadania ze skrajności w skrajność. Uparcie broni swojej racji nawet wtedy, gdy do końca nie jest o niej przekonany. Jego cechami charakterystycznymi są upór, precyzja oraz rzetelność. Franciszek poradzi sobie nawet z najtrudniejszym zdaniem, o ile nie będzie musiał działać pod wpływem presji. Łatwo go urazić, np. nietrafionym żartem czy pochopną uwagą, a urazę chowa w sobie dość długo. Wśród znajomych ma spore uznanie oraz szacunek. Szanuje tradycje i dba o wartości.

5. Nikodem (awans z miejsca 14*)

Jest zafascynowany zjawiskami paranormalnymi i wierzy w kosmiczny spisek. Uparcie dąży do odkrycia tajemnicy świata i często broni absurdalnych teorii, przez co może stać się obiektem drwin. Tytuły naukowe nie robią na nim żadnego wrażenia. W pracy nie lubi wychodzić z inicjatywą i nie robi nic ponad to, co musi. Jest pewny siebie, energiczny i ambitny. Dba o wygląd fizyczny i ma wysoką samoocenę, dzięki czemu cieszy się dużym powodzeniem wśród kobiet. Od swoich partnerek wymaga dużo, choć sam niekoniecznie tyle daje. Jeśli trafi na sprytną kobietę, może stać się bardzo zaangażowany nie tylko w związek, ale i w obowiązki domowe.

6. Jakub (spadek z miejsca 3*)

Jakub jest mężczyzną aktywnym, który marzy o podbiciu świata. Uwielbia zmiany, wystawne życie i dalekie podróże. Chętnie uczestniczy i angażuje się w życie innych. Chce nie tylko wszystko widzieć, ale doradzać, wybierać, a nawet podejmować decyzje. Aby być szczęśliwym, musi czuć się potrzebny i przydatny. Posiada wysoką kulturę osobistą i jest niezwykle pogodny. Szybko i wnikliwie analizuje napotkane problemy. Nie toleruje kłamstwa i oszustwa. Ceni sobie życie rodzinne i swoją wybrankę, choć nie jest idealnym partnerem. Ma niewielu prawdziwych przyjaciół, gdyż szybko nudzą go te same twarze.

7. Leon (awans z miejsca 11*)

To zdecydowany w swym działaniu, a jednocześnie beztroski lekkoduch. Ma wiele pomysłów, których najczęściej nie realizuje. Poświęca długie godziny na rozważanie kwestii egzystencjalnych i zagłębianie życia duchowego, przez co na przyziemne zajęcia brakuje mu czasu. W teorii potrafi rozwiązać nawet najbardziej zawiły problem, ale wykonanie zadanie zostawia innym. Posiada umysł analityczny i twórczy, jest wrażliwy na piękno. Bez towarzystwa i podziwu otoczenia, usycha jak kwiat bez wody.

8. Stanisław (awans z miejsca 9*)

Jest pewny siebie, pracowity i konsekwentny w działaniu. Te 3 cechy powodują, że zazwyczaj odnosi sukcesy zawodowe. Nie znosi siedzieć bezczynnie i jest otwarty na nowe wyzwania. Nie traci czasu na szczegóły, gdyż skupia się na całokształcie. Porażkami się nie przejmuje, tylko idzie dalej naprzód. Ma duże powodzenie u płci przeciwnej i szacunek wśród znajomych. Lubi pomagać, jest zaradny i opiekuńczy, a przy tym niezwykle czarujący, dlatego wiele kobiet uważa go za idealnego kandydata na męża. Spełnia się w roli głowy rodziny, lecz od reszty oczekuje całkowitego podporządkowania się.

9. Mikołaj (spadek z miejsca 8*)

Mikołaj zdecydowanie nie jest ani zwyczajnym, ani szarym człowiekiem. To niezwykle ambitny mężczyzna, który potrafi dokonać rzeczy niemożliwych. Nic i nikt nie jest w stanie go powstrzymać przed realizacją celu, jaki sobie założył. Jest odważny i w razie potrzeby nie boi się podjąć ryzyka. Jest inteligentny, a przy tym skromny. W uczuciach bywa powściągliwy, przez co może być odbierany jako chłodny.

10. Szymon (spadek z miejsca 6*)

Ma moc przekonywania innych do swoich racji, a jednocześnie szanuje tylko tych, którzy potrafią mu się postawić. Chroni swoją prywatność i bywa dość tajemniczy. Nigdy nie zapomina wyrządzonych mu krzywd. Jest cierpliwy, pewny siebie i dobrze zorganizowany. Nie ulega wpływom i raczej nie okazuje uczuć, nawet wtedy, gdy targają nim silne emocje.

*W porównaniu z popularnymi imionami dla chłopców w 2020 roku.

Czytaj także: Popularne imiona dla chłopców w 2020 roku i ich znaczenie

Popularne imiona dla chłopców
Źródła: https://pl.pinterest.com/pin/10907224084960597 || https://pl.pinterest.com/pin/411094272247849216

Źródło: Ksiegaimion.com || Znaczenie-imion.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj