Popularne imiona dla dziewczynek
Źródła: https://pl.pinterest.com/pin/10907224084960597 || https://pl.pinterest.com/pin/1058064506174845954

Jesteś właśnie w ciąży i zastanawiasz się, jakie imię wybrać dla swojej córeczki? Oto najpopularniejsze żeńskie imiona w 2022 roku oraz ich znaczenie!

Wybór imienia dla Twojego nienarodzonego dziecka spędza Ci sen z powiek? Spierasz się ze swoim partnerem i cały czas nie możecie dojść do porozumienia? Poznaj listę najpopularniejszych imion dla dziewczynki z 2022 roku i ich znaczenie. Może któreś z nich Was zainspiruje! 🙂

Popularne imiona dla dziewczynek w 2022 roku i ich znaczenie

1. Zofia (awans z miejsca 3*)

Jest zaradną, pracowitą i rozsądną kobietą. Posiada mnóstwo szalonych pomysłów, jest wesoła i pogodna. Wśród znajomych często uchodzi za przywódcę grupy i cieszy się ogromnym szacunkiem. Pomoże każdemu, kto ją o to poprosi. Traktuje innych z sympatią i życzliwością, a otoczenie odpłaca jej się tym samym. Często stawiana innym za wzór, uważana jest za osobę godną naśladowania. Jest subtelna, a jednocześnie potrafi siać zamęt i wprowadzać mężczyzn w lekki niepokój. To czyni ją niezwykle intrygującą i pociągającą. Jest dość kochliwa, jednak najbardziej marzy o tym, by dzielić z ukochanym każdą chwilę swojego życia.

2. Zuzanna (spadek z miejsca 1*)

Zazwyczaj najpierw działa, a dopiero później myśli, przez co dość często popada w kłopoty. Dzięki szybkiej reakcji na wszelkie problemy, bez problemu pokonuje napotkane przeszkody i zawsze spada na cztery łapy. Nie znosi monotonii, ani rutyny. Czasami sprawia wrażenie nieco nerwowej, jednak w głębi serca jest otwarta na innych i ma wielkie serce. Z jednej strony jest impulsywna i porywcza, a z drugiej miła i rozbrajająca, co czyni ją niezwykle intrygującą kobietą. Potrafi sprawić, że inni jedzą jej z ręki i wybaczają nawet większe wybuchy. W miłości zawsze angażuje się na 100%.

3. Hanna (awans z miejsca 4*)

Potrafi korzystać z życia i cieszy się każdą chwilą. Jest łagodna i szlachetna, a znajomi darzą ją ogromną sympatią. Zawsze angażuje się w sprawy innych i każdemu oferuje zrozumienie, dobre słowo oraz uśmiech. Wierzy w dobre intencje innych ludzi i choć często kieruje się uczuciami, każdą decyzję podejmuje bardzo ostrożnie. Jest stanowcza i praktyczna. Nie zraża się niepowodzeniami i nie boi się przeszkód. Ma odporną psychikę, a cechuje ją hart ducha. To niezwykle rodzinna kobieta, która dla najbliższych jest gotowa zrezygnować z siebie.

4. Laura (awans z miejsca 9*)

To kobieta pełna zapału, a jednocześnie niezwykle flegmatyczna. Jej główną zaletą jest umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów. Nie potrafi usiedzieć w miejscu i żyje w szybkim tempie. Ufa swoim przemyśleniom bardziej niż intuicji. Nigdy nie działa impulsywnie. Ma opinię sympatycznej i wesołej kobiety. Łatwo nawiązuje kontakty, jednak bywa mocno krytyczna względem cudzych wad i słabości. Jest niezwykle pewna siebie, a jej marzeniem jest bycie podziwianą przez otoczenie. Posiada dar słuchania i pocieszania, dlatego ludzie chętnie się jej zwierzają.

5. Maja (to samo miejsce*)

Ma głowę pełną marzeń oraz planów. Odczuwa ogromną potrzebę naprawy świata i wyrywa się do wielkich czynów. Posiada chłonny umysł i jest bardzo kreatywna, a kiedy zafiksuje się na jakimś punkcie, potrafi stracić kontakt z rzeczywistością. Często robi na przekór, nie zgadza się z opinią większości, gdyż posiada naturę buntowniczki.

6. Julia (spadek z miejsca 2*)

Często bywa skryta i nieśmiała, lecz potrafi uwodzić i kokietować. Jest przy tym pełna wdzięku i majestatu. Rzadko kiedy się uzewnętrznia, za to częściej chowa prawdziwe emocje. Z tego powodu może sprawiać wrażenie nieczułej czy obojętnej. Przyjaźń i miłość są na szczycie jej hierarchii. Jest wrażliwa na porażki, szczególnie te w sferze uczuciowej. Nie wybacza zdrady i długo nie potrafi się po niej pozbierać. Ma wygórowane oczekiwania względem partnera, a każdego adoratora poddaje dokładnej weryfikacji.

7. Oliwia (awans z miejsca 8*)

To kobieta opanowana i spokojna, która potrafi zachować zimną krew. Z każdej porażki umie wyciągnąć wnioski na przyszłość. Nie poddaje się w dążeniu do celu, a dzięki cierpliwości, zazwyczaj udaje jej się osiągnąć to, co sobie założy. Bez problemu nawiązuje nowe znajomości i jest niezwykle towarzyska. Ma opinię wyrozumiałej, sympatycznej i – przede wszystkim – sympatycznej kobiety. Choć potrafi walczyć o swoje, w sytuacjach konfliktowych najczęściej idzie na kompromis. Rodzina jest dla niej bardzo ważna, podobnie jak wszelkie tradycje i rytuały.

8. Alicja (spadek z miejsca 7*)

Jest niezwykle twórczą i zaradną kobietą, posiadającą zdolności artystyczne. Choć jest ambitna i silna, to nie walczy za wszelką cenę o sukcesy, ani o pozycję zawodową. Praca, kariera i pieniądze nie są dla niej najważniejsze. Priorytetem jest dla niej współpraca z ludźmi i niesienie im pomocy, dlatego doskonale odnajduje się w zawodach, które umożliwiają realizację tych celów.

9. Pola (awans z miejsca 11*)

Jest pewna siebie i niezależna. Uwielbia imprezy i spotkania towarzyskie, a czas wolny spędza albo z przyjaciółmi, albo na zakupach. Cechuje ją inteligencja i spryt, a także ambicja oraz pracowitość. Dzięki tym cechom świetnie odnajduje się w każdej sytuacji i zazwyczaj realizuje swoje plany. Szybko się uczy i dobrze radzi sobie ze stresem. Odczuwa silną potrzebę akceptacji ze strony innych, a najbardziej uszczęśliwia ją bycie w centrum zainteresowania. Każdą krytykę i niepowodzenie przeżywa bardzo długo.

10. Lena (spadek z miejsca 6*)

Bywa kapryśna i często zachowuje się jak dziecko. Ma tendencję do zostawiania robienia wszystkiego na ostatni moment, gdyż potrzeba słodkiego leniuchowania jest u niej bardzo silna. Nie lubi się uczyć, a wiedzę woli zdobywać w praktyce niż czerpać ją z książek. Ma bogatą wyobraźnię i lekkie pióro, dlatego odnajduje się w zawodach związanych z pisaniem. Jest ciekawska, spostrzegawcza i ma bardzo dobrą pamięć. Fascynują ją wszelkie zagadki. Źle znosi porażki i najlepiej czuje się we własnym świecie, choć nie stroni od ludzi. W miłości nie idzie na kompromisy.

*W porównaniu z popularnymi imionami dla dziewczynek w 2020 roku.

Czytaj także: Popularne imiona dla dziewczynek w 2020 roku i ich znaczenie

Popularne imiona dla dziewczynek
Źródła: https://pl.pinterest.com/pin/10907224084960597 || https://pl.pinterest.com/pin/1058064506174845954

Źródło: Ksiegaimion.com || Znaczenie-imion.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj