ćwiczenia na pozbycie się oponki z brzucha

Poznaj najlepsze ćwiczenia, dzięki którym pozbędziesz się oponki z brzucha! Wskakuj w wygodny strój i lecimy z tym koksem!

Bezskutecznie walczysz z oponką na brzuchu? Nie Ty jedna masz z nią problem! Oto skuteczne ćwiczenia, które pozwolą Ci pozbyć się znienawidzonej fałdki!

TOP ćwiczenia na pozbycie się oponki z brzucha

#1. Rozgrzewka

Zanim przejdziesz do ćwiczeń, musisz rozgrzać swoje mięśnie. Przygotuj je do wysiłku, a zmniejszysz ryzyko wystąpienia kontuzji. Wystarczy 5 minut!

#2. Ćwiczenia na oponkę na brzuchu

Każde z ćwiczeń powtórz 20 razy. Jeżeli to za dużo na początek, możesz zacząć od 15 powtórzeń. Trening wykonuj 2-3 razy w tygodniu:

  • Nożyce poziome – połóż się na plecach i unieś wyprostowane nogi pod kątem 45 stopni. Krzyżuj na zmianę nogi, tak aby raz jedna była wyżej, a raz druga. Dla utrudnienia możesz unieść także głowę, a dłonie schować pod pośladki.
  • Unoszenie nóg – połóż się na plecach i unieś wyprostowane nogi pod kątem 90 stopni. Unoś nogi na kilka centymetrów, w taki sposób, aby łopatki były cały czas przyklejone do podłoża.
  • Dotykanie kostek – połóż się na plecach i unieś delikatnie głowę. Ręce wyprostuj wzdłuż tułowia. Nie opuszczając głowy spróbuj sięgnąć dłonią prawą dłonią do prawej kostki. Wróć do pozycji wyjściowej, a następnie powtórz ćwiczenie na lewą stronę.
  • Nożyce pionowe – połóż się na plecach i unieś wyprostowane nogi pod kątem 30 stopni. Podnieś jedną nogę do 90 stopni, a następnie powoli opuść, jednocześnie unosząc drugą nogę. Noga, która jest na dole powinna cały czas być uniesiona nad ziemią.
  • Brzuszki skośne – połóż się na plecach, unieś głowę i spleć za nią ręce. Zegnij prawą nogę w kolanie, a stopę oprzyj o ziemię. Lewą nogę oprzyj o prawą w taki sposób, aby stopa była skierowana w prawą stronę, a kolano znajdowało się na wysokości Twojego wzroku. Unieś głowę tak, aby dotknąć prawym łokciem lewego kolana. Wykonaj przy tym skręt tułowia. Powtórz 20 razy, następnie zmień stronę.

#3. Rozciąganie

Po każdym treningu pamiętaj o rozciąganiu! To pomoże Twoim mięśniom szybciej się zregenerować i zmniejszy ryzyko pojawienia się zakwasów.

Jak szybciej pozbyć się oponki z brzucha?

Najlepsze efekty w zrzucaniu brzuszka uzyskasz, wykonując ćwiczenia, które angażują całe ciało. Oprócz ćwiczeń, które znajdują się powyżej, spróbuj wygospodarować 1-2 dni w tygodniu na inną aktywność fizyczną, np. marszobieg, rower, basen lub trening z Ewą Chodakowską, Anną Lewandowską czy inną trenerką.

O czym jeszcze musisz pamiętać?

Być może słyszałaś już to zdanie, że brzuch robi się w kuchni. Tak naprawdę 70% sukcesu to odpowiednia dieta, a ćwiczenia są jedynie uzupełnieniem. Jeśli chcesz zgubić oponkę z brzucha musisz odstawić słodycze, fast foody, napoje gazowane i przetworzoną żywność na rzecz owoców, warzyw, wody, herbatek ziołowych, chudego mięsa, ryb i pełnoziarnistych produktów. Bez tego ani rusz!

ćwiczenia na pozbycie się oponki z brzucha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj