Jak biegać, żeby były efekty
Pexels

Chcesz schudnąć i postanowiłaś zacząć biegać? O tych rzeczach musisz pamiętać!

Bieganie to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu – poprawia kondycję, uczy pokonywania własnych słabości, pomaga zebrać myśli, obniża stres, dotlenia mózg i wreszcie pozwala schudnąć. Aby zacząć biegać nie potrzebny jest drogi sprzęt – wystarczy mieć dobre buty i wygodny strój. Bieganie nie jest skomplikowane, ale trzeba trzymać się kilku zasad, aby szybko zauważyć efekty, a przy tym sobie nie zaszkodzić.

Jak biegać, żeby były efekty? Porady dla początkujących!

#1. Odpowiedni ubiór

O ile nie ma większego znaczenia, czy wybierzesz luźne szorty, czy legginsy, czy kolarki, a do tego zwykły T-shirt albo krótki top, o tyle przy bieganiu ogromne znaczenie mają buty. Muszą być wygodne i przystosowane do tego rodzaju treningu, aby zapewnić Ci komfort oraz uchronić przed kontuzją.

#2. Poprawna postawa

Aby uniknąć kontuzji, pamiętaj o odpowiedniej postawie w czasie biegania. Trzymaj głowę prosto i patrz przed siebie. Wyprostuj plecy i rozluźnij barki. Staraj się lekko odbijać od ziemi, lądując na środkowej części stopy.

#3. Tempo dostosowane do Twoich możliwości

Nie ma sensu biegać na pełnej prędkości, kiedy dopiero zaczynamy naszą przygodę z tym sportem. Zacznij od marszobiegu i z każdym treningiem zwiększaj intensywność, aby nie stracić szybko zapału.

#4. Idealna długość treningu

Oczywiście nie ma czegoś takiego jak jedna, najlepsza długość treningu, bo jest to kwestia indywidualna. Idealna długość to taka, która będzie odpowiednia dla Ciebie. Na początek w zupełności wystarczy 10-15 minut biegu i kilka minut szybkiego marszu. Za każdym razem staraj się nieco wydłużać ten czas.

#5. Motywacja do działania

Początki bywają trudne. Musisz pamiętać, że pierwsze efekty biegania zauważysz po około 4 tygodniach. Około 8 tygodni minie zanim zamiany zauważy Twoja rodzina i znajomi i około 12 tygodni zanim zmiany zauważy reszta świata. Po prostu się nie poddawaj!

Jak biegać, żeby były efekty
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj